מסעדה נוספת שנקלעה לקשיים כלכליים בעקבות המצב היא מסעדת צארום בשכונת נווה עמל בהרצליה. אשר צארום, בעלי המסעדה, מספר על הירידה בהכנסות, ההתמודדות עם המצב החדש והאופטימיות שעדיין נותרה בו

שרון יונתן

אתר "שרון אונליין" ממשיך לעזור לעסקים הקטנים שנפגעו מהמצב והיום הזרקור שלנו מופנה למסעדת "צארום", אחת המפורסמות בהרצליה.

את מסעדת צארום הקימו בשנת 1974 יחיאל ושושנה צארום והיא נמצאת ברחוב כצנלסון 25 בשכונת נווה עמל בהרצליה. החל משנת 1989 מנהל את המסעדה בנם, אשר צארום, וכיום הוא עושה זאת בעזרת בניו התאומים: עומר חי ועידן חיים.

אשר מספר כיצד המסעדה נפגעה בשל התפשטות מגפת הקורונה:

"היינו בתקופה טובה מאוד עד שהגיע הנגיף ואיתו ההנחיות על סגירת מסעדות ואיסור התקהלויות. בלית ברירה סגרנו את המסעדה לישיבה ועברנו להתנהל רק בטייק אווי ומשלוחים. כמובן שבלית ברירה נאלצתי לוותר על 6 מלצריות שלנו וכיום רק אני, שני בניי ועוד עובד אחד מאיישים את המסעדה. ההכנסות ירדו בחמישים אחוז".

למזלו של אשר הלקוחות הוותיקים שומרים אמון למסעדה שאותה הם כה אוהבים: "הלקוחות שלנו התאכזבו שאי אפשר לשבת אצלנו, אבל במקום זה הם קונים אוכל הבייתה. הם בהחלט מבינים את צו השעה".

אשר, איך לדעתך המדינה צריכה לעסקים הקטנים?

"המדינה מוכנה לדחות תשלומים אבל זה לא פתרון כי מתישהו נצטרך לשלם את זה. אני מצפה מהמדינה שתעזור לנו ותחליט לא לקחת מאיתנו מיסים בתקופה הזאת. זאת פגיעה אנושה שמחזירה אותי הרבה שנים אחורה ואם המצב ימשך אצטרך להמשיך ולצמצם כח אדם. למרות הכל, אני מטבעי אדם אופטימי וגם עכשיו יש בי הרבה אופטימיות שנצא מזה".

תפריט המסעדה הוא עשיר ומגוון, החל ממגוון בשרים שכולל שיפודים, שווארמה, קבבים המבורגר וכדומה ועד המאכלים התימניים המסורתיים: מרק תימני, מלווח, ג'חנון ועוד.

אשר, תשכנע את תושבי הרצליה מדוע להזמין אוכל אצלכם.

"אני מביא סחורה טריה והכי איכותית. כל הבשר זה כשרות חלק בית יוסף, העופות מהדרין מהרב אורבך. את הפיתות והלאפות אני מייצר במקום. המחירים שלנו עממים ושווים לכל ואנחנו נותנים הרבה פינוקים כמו סלטים ועוד. ביום שישי יש לנו אוכל מבושל עם מאכלים מיוחדים לארוחות שבת. השירות שלנו אישי וטוב ועובדה שאנשים קונים וחוזרים אלינו".

להזמנות חייגו:  09-9558431


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן