עמותת "אור ירוק" פרסמה היום את מספר הדו"חות שחולקו בערים בשל עבירת שימוש בטלפון סלולארי בזמן נהיגה. הנתונים המעניינים בכתבה שלפניכם

שרון יונתן

מספר הדו"חות בגין שימוש בטלפון סלולארי בזמן נהיגה, בהרצליה וברמת השרון, נמצא במגמת עלייה. כך עולה מנתונים שפרסמה היום עמותת "אור ירוק". מהנתונים עולה כי בהרצליה ניתנו 385 דו"חות בגין עבירה זו בשנת 2019 לעומת 303 דו"חות בשנת 2018 (עלייה של 27%) וברמת השרון ניתנו 177 דו"חות בשנת 2019 לעומת 166 דו"חות בשנת 2018 (עלייה של 7%). במילים אחרות: בהרצליה ניתן דו"ח אחד בממוצע ליום ואילו ברמת השרון דו"ח אחד בממוצע לכל יומיים.

הערים המובילות הן ירושלים עם 11,610 דו"חות בשנת 2019, ראשל"צ עם 3,447 דו"חות, תל אביב עם 2,870 דו"חות ופתח תקוה עם 2,629 דו"חות.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "למרות שרוב מוחלט מהציבור מודע לכך ששימוש בטלפון הסלולארי בזמן נהיגה היא פעולה מסוכנת עדיין רבים ממשיכים לעשות זאת. טוב עושה המשטרה שממקדת מאמצי אכיפה בעבירות מסכנות חיים אך המטרה היא לא להעשיר את הקופה הציבורית אלא לגרום להרתעה ולמניעת העבירה. נהג שידע שקיים סיכוי גבוה שהוא יתפס אם ידבר ללא דיבורית או יסמס, לא ימהר כל כך לסכן את החיים שלו ושלנו. חסרות 200 ניידות משטרה וחסרים מאות שוטרים כדי לצמצם ולמגר את התופעה ולכן חייבים לחזק את אגף התנועה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן