לאחר טיול של שנה וארבעה חודשים חזר אתמול אופיר מאן מהרצליה לארץ. הדבר התאפשר רק בזכות מבצע חילוץ בחסות שגרירות ישראל בגוואטמלה. הוריו, דני וסיגל, הודו לשגרירות על הטיפול בבנם

שרון יונתן

"אנחנו כל כך שמחים שאופיר חזר לארץ. אמנם הוא נכנס ישר לבידוד אבל טוב לנו לראות אותו כאן", כך אמרו היום סיגל ודני מאן מהרצליה, שבנם אופיר חזר אתמול בערב בטיסה מקוסטה ריקה.

אופיר (בן 23, בתמונה למעלה) חזר לארץ לאחר טיול ארוך של שנה וארבעה חודשים במדינות רבות בדרום ומרכז אמריקה. לאחרונה, עם התפשטות נגיף הקורונה הבינו אופיר והוריו כי הדבר הטוב ביותר יהיה לחזור לארץ ובכך לקצר את הטיול שעמד בכל מקרה על סף סיום מאחר ואופיר תיכנן לשוב לארץ לפני ליל הסדר.

מתברר שהדרך חזרה הייתה לא פשוטה בכלל כפי שסיפרה אמו סיגל:

"אופיר סיים את הטיול בדרום אמריקה ומשם המשיך למרכז אמריקה ובחמשת החודשים האחרונים היה באי אוטילה שבהונדורס, שם הוחלט על עוצר יציאות מהארץ בצורה פתאומית. עשינו שמיניות באוויר בכדי להביא אותו והגענו בעזרת אנשים טובים לשגריר ישראל בגוואטמלה שהבהיר לאופיר שעליו לצאת מהאי ובדק איתו עד כמה הוא רציני ורוצה לחזור לארץ, כאשר הבין שאופיר מתכוון לכך, דאג לכך שמטוס פרטי קטן יביא אותו להונדורס, שם חיכה לו רכב שלקח אותו לבסיס צבאי, ושם שהה יומיים ואתמול בבוקר טס בטיסה צבאית לקוסטה ריקה ועלה לטיסת אל על לארץ".

סיגל הוסיפה שחילוץ זה נעשה בתשלום עבור כל הטיסות: "ברצוננו להדגיש זאת מכיוון שעולות שאלות מי מימן את מבצע החילוץ שכמובן לא היה מצליח ללא עזרתם של אנשי השגרירות".

אופיר עצמו העדיף שלא להתראיין, אז אימו משלימה:

"אופיר אמר לנו שהוא רואה התייחסויות ברשתות החברתיות על כך שלא מבינים את המטיילים, למה לא חזרו קודם לארץ, צריכים להבין שבהונדורס ובמדינות נוספות במרכז אמריקה, ההחלטה לעוצר מוחלט הייתה מיידית וללא כל התראה, כך שלא יכל לצאת באופן עצמאי אלא רק באמצעות השגרירות. הוא היחיד שעשה דרך כזאת מהונדורס לקוסטה ריקה. הוא לא חשש להישאר באי ואף התלבט מכיוון שבאי לא היתה קורונה והחליט לחזור לארץ כי לא ראה טעם להישאר שם ללא אפשרות נראית לעין לסיים את התכנון המקורי שלו".

סיגל, אופיר פחד שלא יוכל לחזור לארץ?

"האמת שהייתה לו כבר טיסה מתוכננת ב-13 לחודש לבליז ומשם תכנן להגיע לקובה ואז לארץ, אבל חשש שאם יגיע לבליז הוא לא יוכל להמשיך הלאה. לשמחתנו זה נגמר והוא איתנו".

הוריו שיגרו מכתב תודה לשגריר ישראל בגוואטמלה:

"מתי כהן היקר, אופיר נחת בישראל בשעה טובה. ברצוננו להביע את תודתנו והערכתנו, על המאמצים הרבים שעשית לצורך החזרתו של אופיר לארץ. מהרגע שפנינו ליעל רביע צדוק, סמנכ"לית כלכלה במשרד החוץ, נענו ברצון רב ונכונות לעזור. כבר מהשיחה הראשונה ולאורך כל הדרך, נעננו תמיד בשמחה ואהדה והרגשנו שיש לנו עם מי לדבר ועד כמה כולם ואתה באופן מיוחד נותנים לנו הרגשה של טיפול שהוא אישי ועושים כל מאמץ על מנת לעזור לנו ולהחזיר את אופיר לארץ. למען האמת, בתחילה ובשיחות הראשונות איתך  ועם הקונסולית נעמה לוי, לא חשבנו שיש פתרון, מאחר ואופיר שהה באי שנמצא בעוצר מוחלט ושייך להונדורס, שגם היא נמצאת בעוצר מוחלט. קיימנו שיחות רבות ואין לנו ספק, שהדרך לפתרון לא הייתה פשוטה. תמיד מצאתם את הזמן להקשיב, להתייחס ולמצוא את הדרך לפתרון, ואנו יודעים שפעלתם למעננו תוך טיפול בבקשות רבות נוספות שאנו בטוחים שגם בהם טיפלתם באותה הדרך. על כל זאת אנו מודים לכם, כמי שפעלו מולנו ולכל מי שעזר מאחורי הקלעים. אנחנו שמחים כי אנשים כמוכם נמצאים בשרות המדינה ומייצגים את מדינת ישראל מול העולם ומחבקים אותנו, האזרחים, כאשר אנו זקוקים לעזרה.
גאווה גדולה להיות חלק מעם ישראל ולדעת שיש מי שדואג לנו, ללא קשר לגודל הבעיה והקושי. ממש, ממש, לא מובן מאליו בעינינו. מאחלים לך שתמשיך באותה הדרך, יישר כוח".

אופיר מאן והוריו בשדה התעופה בן גוריון
אופיר מאן והוריו בשדה התעופה בן גוריון

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן