חולה קורונה מרמת השרון שנמצא בבידוד בביתו כבר עשרה ימים טוען כי הרשויות המטפלות מתעלמות ממנו ולא מגיעות לבצע בדיקה נוספת. "החדר שלי בסירחון ואני משתגע כבר"

שרון יונתן

"אני פשוט משתגע בחדר בביתי ולאף אחד לא אכפת ממני", כך אמר היום צחי (שם בדוי), חולה קורונה מרמת השרון, שמעבר להתמודדות עם הבידוד יש לו בטן מלאה על התנהלות הרשויות הרפואיות שאמורות לטפל בו. צחי הוא בעל עסק בן 45, נשוי ואב לארבע ילדים, שאובחן כחולה קורונה ביום שישי שעבר, ה-27 למרץ. מאז הוא מסוגר בחדרו בבית ומחכה לבדיקת קורונה נוספת שלא מגיעה.

צחי מספר על השתלשלות העניינים בימים שקדמו לגילוי מחלת הקורונה:

"הרגשתי לא טוב והלכתי לרופא במוקד מכבי שזיהה שיש לי דלקת ריאות. הוא נתן לי אנטיביוטיקה ואמר לי לא לצאת מהבית. כעבור כמה ימים התחיל לי שיעול ואשתי התקשרה למד"א וביקשנו שיבואו לעשות לי בדיקת קורונה. הם אמרו לנו לבא לרידינג אבל אמרנו להם שיש לי דלקת ריאות ואסור לי לצאת מהבית. כעבור כמה ימים הגיעו ממד"א לעשות לי בדיקות ואחרי יומיים חזרה התשובה שאני חיובי עם קורונה. זה היה ביום שישי שעבר ומאז אני בתוך החדר בבית".

עברו מספר ימים וצחי ביקש לדעת מתי תבוצע לו בדיקה נוספת ואז החלה, לטענתו, מסכת התעלמות ממנו מכל הגופים המטפלים:

"זה פשוט לא יאומן מה שעברתי בימים האחרונים בטלפון. מד"א, קופ"ח מכבי ומשרד הבריאות. כל אחד מעביר אותך לאחריות של השני. אמרו לי שיבואו תוך שישה ימים לבדוק אותי אבל עברו כבר עשרה ימים ואף אחד לא בא לבדוק אותי".

צחי, איך אתה מרגיש?

"מבחינת הרגשה אני בסדר גמור כבר מהיום שגילו לי את הקורונה. האנטיביוטיקה שנתן לי הרופא בגלל הדלקת ריאות הבריאה אותי. הבעיה זה להיות כלוא בחדר בלי יכולת לצאת. אשתי מביאה לי אוכל ליד הדלת ואני לוקח אבל בגלל המחלה אסור לי להוציא כלום החוצה והזבל אצלי נערם ואני משתגע מהסירחון בחדר. ההתנהלות של כל הגופים היא פשוט בזיון ובושה למדינה".

למי עיקר הטענות שלך?

"למי שאמור לבדוק אותי ולעדכן אותי לגבי מצבי. לקחו את כל הפוקוס לטיפול בבני ברק ושכחו את החולים האחרים. אני יכול לחכות בטלפון 40 דקות למענה ואז מעבירים אותי מאחד לשני. לא יתכן ששמו אותי בבידוד בבית בזמן שהילדים שלי ואשתי בבית ולא נותנים לי תשובות. זה ממש זלזול בחולים. אני מרגיש שעובדים עלי בעיניים. פיזית אני בריא לגמרי, נפשית אני כבר במצב לא טוב. אנשים פחות חזקים ממני יכולים לפגוע בעצמם. דבר נוסף, ביקשנו לעשות בדיקות קורונה לילדים ולאשתי והם לא הסכימו".

איך אתה מגיב לטלפונים מהם?

"היום כבר איבדתי את הסבלנות ואמרתי לה בטלפון שיצאתי מהחדר לסלון ושאני שוקל לצאת החוצה להדביק אנשים. זה הכל מעצבים בגלל המצב הנפשי שהם הביאו אותי אליו".

איך אתה מעביר את הזמן?

"אני בן אדם דתי אז אני קורא תהילים ופרקי אבות, קצת בוואצאפ, עושה ספורט בחדר".

 זה בכלל לא נשמע שחלית בקורונה.

"להגיד לך את האמת? לדעתי, לא הייתה לי קורונה מהרגע הראשון. הם נלחצו מהדלקת ריאות שלי ושאסור לי לצאת מהבית והלבישו עלי קורונה. עובדה שמיום שישי שעבר אני מרגיש מצוין ואני בטוח שזה בזכות האנטיביוטיקה שלקחתי לדלקת ריאות".

אז אתה עדיין בחוסר וודאות.

"לגמרי. נמאס לי מהטלפונים שלהם שמאחוריהם אין כיסוי להבטחות. אני מתחנן שמישהו יבוא לבדוק אותי, מתחנן והם לא מקשיבים לי".

אתה גם צריך להתמודד עם העסק שלך שהוא סגור ומפסיד בתקופה הזאת.

"נכון מאוד. לא מספיק המחלה וההפסדים הכלכליים, היום ירד לי החיוב על תשלום ארנונה לעירייה למרות הבטיחו שידחו או יבטלו תשלומי ארנונה. איך לא מתביישים לגבות ארנונה מבעלי עסקים בתקופה הזאת שאנחנו רק מפסידים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן