העלייה הדרסטית במספר הנדבקים ברמת השרון בשבוע האחרון העלתה את ציון הרמזור של העיר ל- 7.5, בדיוק על התפר שבין רשות כתומה לאדומה. ראש העירייה, אבי גרובר, לתושבים: "אם נישאר אדומים בסוף הסגר, לא נוכל להפעיל שוב את מערכת החינוך וילדינו יאלצו להמשיך להישאר בבית, על כל הנובע מכך"

שרון יונתן

בשבוע האחרון דיווחנו מדי יום על עלייה חדה במספר הנדבקים ברמת השרון ומתברר שיש לזה מחיר. ראש העירייה, אבי גרובר, פירסם אמש (חמישי) בפוסט בפייסבוק כי רמת השרון הפכה לעיר אדומה, כאשר ציון הרמזור שלה קפץ בשבוע האחרון בלבד מ- 4.4 ל- 7.5, שהוא הציון המפריד בין רשות כתומה (ציון 6 עד 7.5) לרשות אדומה (ציון 7.5 עד 10). לאורך מרבית שלבי המגפה, נתוני התחלואה ברמת השרון היו סבירים יחסית לעומת רשויות אחרות באזור ובארץ כולה ועם תחילת מתווה הרמזור היא דורגה כעיר ירוקה, אבל כאמור השבוע האחרון טרף את הקלפים ורמת השרון נחשפה לנתונים שהיו נראים עד לפני זמן קצר כבלתי הגיוניים.

גם היממה האחרונה הייתה נוראית עבור רמת השרון עם 24 נדבקים חדשים ובסך הכל 106 נדבקים מיום שישי שעבר, שיא שבועי ברמת השרון מאז פרוץ המגפה. מספר הנדבקים הכולל ברמת השרון עומד על 566 ומספר החולים הפעילים עלה ל-186 לעומת 172 אתמול. מספר המחלימים ברמת השרון עלה ל-386 לעומת 367 אתמול וגם במספר התושבים הנמצאים בבידוד חלה עלייה: 627 היום לעומת 615 אתמול.

למרות הנתונים הקשים, העירייה בראשותו של אבי גרובר שומרת על שקיפות ראויה לציון עם הפורטל המעודכן באתר העירייה והפוסט שהעלה גרובר אתמול. "כמו שידענו לשקף את המציאות כשאחוזי ההדבקה היו נמוכים, אסור לנו לטמון את הראש בחול כשהמספרים עולים", פתח גרובר את דבריו והסביר: "מאז תחילת משבר הקורונה הובלתי קו מתירני יחסית, במסגרתו השתדלנו לשמור ברמת השרון על שיגרת חירום שאיפשרה ועודדה פעילות כלכלית בעיר. המדיניות הזאת סייעה לבעלי עסקים רבים להשאיר את הראש מעל המים בתקופה קשה ומאתגרת זו. גם כשעלינו במספרי הנדבקים, ירדנו מהר בחזרה אל התחום הירוק. בימים האחרונים המספרים השתנו והיום אנחנו נוגעים בתחום האדום, כשציון הרמזור שלנו הוא 7.5. רק בשבוע שעבר היינו בתחום הירוק עם ציון של 4.4 ואנחנו חייבים לשנות כיוון".

גרובר הסביר לתושבים את משמעות ההישארות העיר כ"אדומה": "חייבים להבין – המשמעות של הישארות כעיר אדומה בעת סיום הסגר והחזרה לפעילות בהתאם לתוכנית הרמזור, הינה קשה ביותר – ובראשה המשך סגירת מערכת החינוך. במילים אחרות – אם נישאר אדומים בסוף הסגר, לא נוכל להפעיל שוב את מערכת החינוך וילדינו יאלצו להמשיך להישאר בבית, על כל הנובע מכך".

גרובר הסביר כי העירייה תחריף את האכיפה: "אנחנו בעירייה נחריף משמעותית את האכיפה, בעיקר בנוגע לאי עטיית מסכות במרחב הציבורי. בין השאר, ביטלנו את כל המניינים שתיכננו ושהיה נהוג לקיים ביום הכיפורים בעיר, אנחנו יוצרים קשר עם כל מי שנדבק בקורונה ואנחנו פועלים לבדוק מה ביכולתנו לעשות כדי לעזור להם ועל מנת לוודא שהם יידעו בעניין את כל הגורמים הרלוונטיים".

גרובר פנה לתושבי העיר: "מכם, תושבות ותושבי העיר, אנו מצפים בראש ובראשונה להקפיד על עטיית מסיכה, באופן שתכסה גם את הפה וגם את האף, בכל שהייה במרחב הציבורי ולא להוריד אותה אפילו לא לרגע. כמו כן אנו מצפים מכם להקפיד על קיום הנחיות הבידוד. אנחנו נתקלים במשפחות רבות מדי בהן כל בני המשפחה נדבקו בקורונה, ואני חייב לחדד את העיניין הזה. בידוד הוא גם מהמשפחה הגרעינית. מי שנדבק חייב להיות בבידוד מלא אחרת הוא ידביק את כל המשפחה. לכן צריך הפרדה מלאה. יתר בני המשפחה חייבים להישאר בבית ולא לצאת גם אם אין להם סימפטומים. לא להיפגש ולא להדביק עוד קרובים וחברים. רק ככה נקטע את שרשרת ההדבקה".

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!
אבי גרובר ראש העיר רמת השרון
אבי גרובר. פנה לתושבי העיר

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן