מתחם החיסונים של קופת חולים "מכבי", בבית חיל האוויר בהרצליה, הפך אתמול לברדק אחד גדול בעקבות הודעות וואצאפ אנונימיות שהופצו וקראו לתושבים, וביניהם למורים, להגיע ולקבל חיסון ללא תור מראש. לאחר שעות של המתנה ועצבים, מרבים הממתינים חזרו הביתה ללא החיסון. קופת חולים "מכבי" בתגובה: "ההודעות שהופצו בוואצאפ לא נכונות וגורמות לנזק"

שרון יונתן

כאוס ובלאגן בתור לחיסוני קורונה בהרצליה: מאות אנשים, ביניהם מורים רבים, הגיעו אמש (מוצ"ש) לבית חיל האוויר בהרצליה, מתחם חיסוני הקורונה של קופת החולים "מכבי" (בתמונה), ללא תור לחיסון ולאחר שחיכו מספר שעות, נאלצו לחזור הבייתה מבלי שהתחסנו.

מה שגרם למאות אנשים להגיע, וביניהם כאמור מורים רבים, היו שתי הודעות שהופצו במהלך השבת בקבוצות וואצאפ. באחת מהן נכתב: "היום נקודתית פתחו בבית חיל האוויר את האפשרות לקבלת חיסון לגיל 45 ומעלה, לחברי מכבי בלבד. עם רישום מוקדם באפליקציה". בהודעה השניה נכתב: "מורות הרצליניות, שמבוטחות בקופ"ח מכבי. גשו עכשיו לבית חיל האוויר. מחסנים מורות ללא תור". יש לציין כי ההודעות היו אנונימיות מבלי שנכתב שהן יצאו מקופת החולים "מכבי".

מתברר כי ההיענות להודעות הייתה רבה, כפי שמספר מורה בבית ספר בהרצליה שהגיע למתחם: "בעקבות ההודעות הגיעו מאות תושבים לבית חיל האוור ויצרו תור ארוך מדלת הכניסה הראשית למבנה ועד הכניסה לחניה הפנימית של בית חיל האויר. היו בתור המון אנשים, לא רק מורים, שאמרו שקיבלו הודעה להגיע להתחסן גם אם לא הזמינו תור. אני חיכיתי שם משעה 18:00 עד 20:30, אז יצאה האחראית והודיעה במגפון שאין יותר חיסונים למי שלא הזמין. כמעט כולם התפזרו למעט בודדים שאמרו שימתינו עד השעה 22:00 כדי לראות אם יישארו להם חיסונים. מאות תושבים חיכו שעות והיו עצבניים והתפזרו בסוף כי השוטרים שהגיעו אמרו שייתנו דו"חות על התקהלות".

בשעה 20:30 בערך יצאה נציגה "מכבי" ואמרה במגפון למאות האנשים שחיכו בתור: "פתחנו את שערנו לכמה שעות לאנשים נוספים שקיבלו הודעה. שלחנו אתמול, לאור חיסונים שהגיעו, גם הודעות לקבוצה צעירה יותר מהקריטריונים של מכבי, חולים כרוניים בני 45 ומעלה. הגיעו היום כל מיני אנשים, צעירי ועובדי הוראה. קיבלנו ובדקנו מי חולה כרוני ומי לא. יש לנו חיסונים למי שקיבל הודעה והיה צריך להגיע. המנות יינתנו מעל גיל 45 חולה כרוני לפי הגדרת מכבי. אנשים עמדו כאן שעות אבל לא כי אנחנו הזמנו אותם. לא אנחנו צריכים לקחת אחריות על זה. אני מבינה את העצבים והלחץ, אבל אנחנו רוצים להיות שקופים".

מקופת חולים "מכבי" נמסר בתגובה: "לצערנו, ביממה האחרונה אנחנו עדים לתופעה של הפצת פייק ניוז בנוגע לחיסונים על ידי אנשים חסרי אחריות שמטעים את הציבור וגורמים להתקהלות שמסכנת חיי אדם. ההודעות שהופצו בוואצאפ לא נכונות וגורמות לנזק. מי שיוזם את ההפצה של ההודעות האלה או משתף אותם, לוקח חלק בפגיעה מכוונת במבצע החיסונים ומסכן חיי אדם".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן