רק לפני מספר ימים חזרה רמת השרון להיחשב עיר ירוקה וכעת היא שוב צהובה ומתקרבת להיותה כתומה. כשלושים עובדי עירייה נכנסו לבידוד בגלל הדבקת ראש העירייה בקורונה ולכן משרדי העירייה נסגרו עד יום רביעי

שרון יונתן

תחלואת הקורונה ברמת השרון ממשיכה לטפס ובסוף השבוע חזרה רמת השרון להיות שוב עיר צהובה כאשר ציון הרמזור זינק מציון 3.4 ביום שישי לציון 4.8 כיום (צהוב: מציון 4.5 ומעלה). רמת השרון חוזרת לתחום הצהוב שישה ימים בלבד לאחר שהפכה להיות שוב ירוקה וכעת צריכים תושבי העיר להיזהר שהעיר לא תהפוך לכתומה.

בעקבות הידבקותו של ראש העירייה, אבי גרובר, בקורונה, נכנסו לבידוד כשלושים עובדי עירייה, ביניהם שני סגניו: יעקב קורצקי ודוברת וייזר, עובדות הלשכה, מספר עובדים בכירים ועובדים נוספים שבאו עימו במגע. בעקבות כך, הוחלט בעירייה כי משרדי העירייה יהיו סגורים במשך שלושה ימים מהיום ויפתחו רק ביום רביעי. היום (ראשון) נודע כי עובד באגף החינוך נדבק בקורונה ולכן משרדי אגף החינוך יסגרו גם הם עד ליום רביעי. בעירייה מסרו כי אין קשר בין הדבקתו של ראש העירייה להדבקת העובד. בהודעה שהוציאה אמש העירייה צוין: "אנו רוצים לעדכן כי כלל עובדי העירייה שהיו במגע עם ראש העירייה, ביצעו בדיקות קורונה במהלך סוף השבוע.  מלבד ראש העירייה ואחד מחברי המועצה, עד כה אף אחד מעובדי העירייה לא נמצא מאומת. למרות זאת ומתוך תחושת אחריות, משרדי העירייה יהיו סגורים לשלושה ימים והעובדים ימשיכו לתת שירות מהבית. שירותי החירום, הניקיון והתברואה, המוקד העירוני, השירותים הקהילתיים והחברתיים, החינוך, בתי הספר וגני הילדים, הספריות, הגלריה העירונית ויתר המוסדות, יפעלו במתכונת רגילה בהתאם לכללי התו הסגול". בנוסף, עשרות תושבים נכנסו לבידוד עקב שהייה לצידו של גרובר באירועי הדלקת נרות וניחום אבלים.

חבר המועצה שנדבק הוא רוני בלקין, יו"ר האופוזיציה, ששהה ביחד עם גרובר בישיבת הועדה המקומית לתכנון ובנייה שהתקיימה ביום שלישי בערב. בישיבה נכחו שני חברי מועצה ומספר אנשי מקצוע וכולם כמובן נכנסו לבידוד. שאר חברי המועצה קיימו את הישיבה בזום וזאת לאחר שניתנה להם האפשרות לכך, רק חצי שעה לפני קיום הישיבה. בעירייה הסבירו כי גרובר נענה לבקשת חברי מועצה לקיים את הישיבה בזום משום שחלקם היו בבידוד. בלקין, ועימו גיא קלנר, כבר הגיעו לבניין העירייה ולכן שהו בישיבה.

גרובר הכחיש שמועות שרצות בעיר האומרות כי לא הרגיש טוב מיום ראשון ובכל זאת המשיך לעבוד וקיים את ישיבת הועדה המקומית. לטענתו, חש ברע בלילה שבין שלישי לרביעי ומאז לא התייצב בעירייה. ביום רביעי נבדק וביום חמישי קיבל, כאמור, תשובה חיובית לקורונה. גרובר מסר בתגובה: "ישיבת הועדה המקומית לתכנון ובנייה ביום שלישי עברה לזום כי מלא חברי ועדה פנו בטענה שאין ביכולתם להגיע לישיבה פרונטאלית. באותו זמן לא הרגשתי אף סימפטומים שקשורים לקורונה. במהלך יום שלישי נכנסתי לספר מקומות ובכולם נמדד לי החום שלא עלה על 37. בלילה שבין שלישי לרביעי הרגשתי פחות טוב ואכן היה לי חום ומאותו רגע לא יצאתי מהבית".

ונחזור לנתוני התחלואה: בסוף השבוע נוספו ברמת השרון 10 נדבקים ומספרם מפרוץ המגפה עומד על 951. מספר החולים הפעילים עלה ל- 59 לעומת 51 שלשום. ביממה הקודמת בוצעו בקרב תושבי רמת השרון 314 בדיקות קורונה, כאשר אחוז החיובים עמד על 0.64%. מספר התושבים הנמצאים בבידוד עלה ל- 404 לעומת 266 ביום חמישי, לפני ההודעה על כך שגרובר יצא חיובי בבדיקת הקורונה.

בעירייה הדגישו כי בדיקות קורונה יתקיימו היום (ראשון) בין השעות 15:00 ל- 20:00 במשרדי מגוונים (מתנ"ס לוי) ברחוב ארלוזורוב 20.

בעל.ת עסוק, רוצה שיכירו אותך? לקבלת חשיפות שיא בשרון אונליין לחצ.י כאן!

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן