תוכנית הרמזור ממשיכה לתעתע בנו: רמת השרון, שרק ביום רביעי הייתה על המעבר מעיר צהובה לכתומה, ירדה לציון 4.2 וקרובה לחזור להיות ירוקה. הרצליה הפכה בסוף השבוע לעיר צהובה עם ציון 4.3

שרון יונתן

סוף שבוע עם מגמות הפוכות של תחלואת הקורונה בערים שלנו: בעוד שבהרצליה ישנה החמרה, ברמת השרון נרשמה הטבה.

נפתח עם הרצליה שהגיעה לתחום העיר הצהובה עם ציון של 4.3, אם כי בהחלטת הממשלה הרשמית היא מוגדרת עדיין כעיר ירוקה. הרצליה רושמת שבוע לא טוב, בלשון המעטה, בו נוספו בתחומה 44 נדבקים (מיום ראשון שעבר) לעומת 27 נדבקים בשבוע שקדם לו. גם מספר החולים כמעט והכפיל את עצמו: 65 כיום לעומת 36 לפני שבוע. ציון הרמזור ביום ראשון שעבר עמד על 3 והיום, כאמור, על 4.3, כאשר תחום עיר צהובה מוגדר מציון 4.1 ומעלה.

בסוף השבוע נוספו בהרצליה 12 נדבקים חדשים ומספרם מפרוץ המגפה עומד כבר על 1,932. ביממה הקודמת בוצעו 341 בדיקות קורונה, מספר נמוך יחסית בגלל השבת, כאשר אחוז החיוביים עומד על 0.88. דווקא במספר התושבים הנמצאים בבידוד חל שינוי לטובה: 678 היום לעומת 730 שלשום. במספר הנפטרים אין שינוי והוא עומד על 37 מפרוץ המגפה.

הרצליה הירוקה ממשיכה להוביל את עשרת השכונות בהרצליה עם מספר החולים הגבוה ביותר כאשר בתחומה נמצאים 16 חולים. שאר השכונות בסדר יורד: מרכז העיר – 11, הרצליה פיתוח – 8, נווה עמל – 7, יד התשעה – 3, שכונת ויצמן – 3, צמרות – 2, הרצליה ב' – 2, גורדון – 1, גן רש"ל -1.

ברמת השרון תפנית חדה בעלילת תוכנית הרמזור. לאחר שרק לפני ארבעה ימים עמדה העיר על ציון 5.5, המעבר בין עיר צהובה לכתומה, חלה בסוף השבוע ירידה חדה מאוד וציון הרמזור בה עומד על 4.2, בתחום הצהוב כמובן וקרוב מאוד בחזרה לתחום הירוק. יחד עם זאת, בהחלטת הממשלה הרשמית באתר משרד הבריאות מצוינת רמת השרון כעיר כתומה וזאת מאחר שההחלטה לגבי הרשויות המקומיות מתקבלת ביום רביעי, אז כאמור רמת השרון הייתה בציון 5.5. נכון להיום יש ברמת השרון 34 חולים פעילים, בסך הכל 4 פחות מאשר היו לה ביום רביעי האחרון.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן