העלייה החדה והלא הגיונית של ציון הרמזור, שהובילה את רמת השרון להיות עיר כתומה, גרמה לראש העירייה לתקוף את תוכנית הרמזור: "אני האחרון שמזלזל בקורונה אבל מישהו כאן התבלבל". בינתיים, ציון הרמזור ירד במעט ורמת השרון חזרה להיות עיר צהובה

שרון יונתן

בתשעת החודשים האחרונים נתקלנו בכל כך הרבה החלטות בלתי הגיוניות בכל הקשור לתחלואת הקורונה, אבל אין ספק שקביעת הציון בתוכנית הרמזור היא אחת מהן, ביג טיים.

בימים האחרונים עברה רמת השרון מעיר צהובה לכתומה וזאת כאשר מתחילת השבוע נוספו 6 נדבקים בלבד (עד אתמול), כמות זניחה לעיר שמספר תושביה מעל 50 אלף, אך למרות זאת ציון הרמזור עלה ועלה עד שהביא את רמת השרון להיות מוגדרת כעיר כתומה. כמו רבים שלא מבינים מדוע ולמה, ראש העירייה אבי גרובר תקף אמש את תוכנית הרמזור בפוסט חריף ונוקב שהעלה בפייסבוק תחת הכותרת: "על טירלול, איוולת ועיוורון צבעים".

גרובר פתח וכתב: "ב-8 באוקטובר היה ציון הרמזור של רמת השרון 5.5. מספר החולים הפעילים היה 146, ובאותו יום התווספו "רק" 6 מאומתים. בעת ההיא 5.5 היה ציון צהוב. יומיים אחרי כבר חזרנו להיות ירוקים עם 136 מאומתים. היום (אתמול – ש.י.) אנחנו עם 36 מאומתים בלבד, פחות משליש ביחס לאותו יום באוקטובר. לא נוסף מהבוקר אף מאומת. אתמול נוסף אחד. מאז תחילת השבוע נוספו שישה מאומתים חדשים, קצת יותר מאחד ביום. לא מספרים דרמטיים. במקביל, איפה שהוא בין אז להיום מישהו החליט שנכון לשחק קצת עם הצבעים ברמזור והצהוב הפך כתום מאוד, אפילו שאתה באותו ציון רמזור".

גרובר ממשיך: "ציון הרמזור שלנו הוא כתום. למה? כי לפני שבועיים היינו במספרים מאד נמוכים עם 12 מאומתים בלבד. היום אנחנו עם פי שלוש. קצבי ההכפלה שלנו על פניו גבוהים אבל במספרים אמיתיים המצב לגמרי אחר. לכן לפי הנוסחה אנחנו בנסיקה".

מתברר כי אלמלא חופשת החנוכה, לציון הרמזור הייתה משמעות רבה על מערכת החינוך ברמת השרון: "זו הייתה יכולה להיות אנקדוטה משעשעת אם לא הייתי מקבל עכשיו טלפון שמודיע לי שבשבוע הבא אין לימודים ברמת השרון בכיתות ה עד י"ב. אז נכון, זה חנוכה וממילא אין לימודים, אבל  באיזה עולם במספרים כאלה משאירים אלפי תלמידים והורים בבית בגלל פחות משני מאומתים ביום?"

כעת מעניין לראות מה יקרה אם בתום חופשת החנוכה רמת השרון תהיה עדיין כתומה. גרובר מבהיר: "אני האחרון שמזלזל בקורונה אבל מישהו כאן התבלבל. אנחנו לא נסכים לזה. לא יתכן שיסגרו לנו את מערכת החינוך בגלל מספרים כאלה. למרות כל אלה אני רוצה להדגיש. הקורונה כאן ואנחנו חייבים לקחת אותה בכל הרצינות. שימרו על עטיית מסכות, הקפידו על ההנחיות ואפשרו לנו לחזור בבטחה וללא הגבלות מיד אחרי חנוכה".

ומה מצב התחלואה ברמת השרון נכון להיום? הבוקר חזרה רמת השרון להיות צהובה לאחר שציון הרמזור ירד ל- 5.4 לעומת 5.5 אתמול. ביממה האחרונה נוסף נדבק אחד בלבד (895 מפרוץ המגפה), בדיוק כמו ביממה שלפני כן, ונותר לקוות שזאת מגמה חיובית חדשה. מספר החולים הפעילים עומד על 37, כאשר ביממה הקודמת בוצעו בקרב תושבי רמת השרון 384 בדיקות קורונה (0.26% חיוביים).  מספר התושבים הנמצאים בבידוד עומד היום על 460 לעומת 479 אתמול.

גרף הרמזור ברמת השרון נכון להיום – גרובר: מישהו החליט לשחק קצת עם הצבעים"

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן