אין המדובר חלילה בהתפרצות הקורונה בשתי הערים אלא בהחלטת קבינט הקורונה על שינוי מדרגי הצבעים של תוכנית הרמזור כך שיותאמו לשינוי ברמת התחלואה. עד כה המעבר לעיר צהובה היה בציון 4.5, אבל החל מהיום זה יקרה בציון 4. ציון הרמזור של הרצליה עמד אתמול על 2.6 ושל רמת השרון על 2.7

שרון יונתן

האם בקרוב הרצליה ורמת השרון יהפכו לערים צהובות לפי מדדי תוכנית הרמזור? מוקדם עדיין לדעת, אבל החל מהיום (רביעי) זה יכול לקרות בשלב מוקדם יותר. הסיבה: שינוי במדרגי תוכנית הרמזור.

משרד הבריאות והמרכז לשלטון מקומי הודיעו אתמול כי לאור השינוי שחל ברמות התחלואה הלאומיות הוחלט בקבינט הקורונה לאמץ שינוי במדרגי הצבעים של הרמזור כך שיותאמו לעת הנוכחית. החלטה זו תחול מהיום ותכלול עדכון של מדרגי הסף למעבר בין הצבעים באופן הבא: ציון לצבע ירוק: 0 עד 4 (במקום 0 עד 4.5 שהיה עד כה), ציון לצבע צהוב: 4 עד 5.5 (במקום 4.5 עד 6), ציון לצבע כתום: 5.5 עד 7 (במקום 6 עד 7.5), ציון לצבע אדום: ציון 7 עד 10 (במקום 7.5 עד 10). יש לציין כי נכון לאתמול, ציון הרמזור של הרצליה עמד על 2.6 ושל רמת השרון על 2.7.

הרמזור הינה תוכנית לאומית המאפשרת התמודדות משתנה בין אזורים עם נגיף הקורונה על בסיס נתוני תחלואה אזוריים ועל בסיס מדדים אחידים ושקופים. התוכנית מרכזת את הטיפול בשגרת החיים לצד הקורונה ומשלבת הנחיות ברמה הארצית וברמה המקומית. סיווג הרשויות לצבעים על בסיס נוסחת הרמזור החל בסוף חודש אוגוסט 2020 .חלוקת מדרגי הציונים לצבעים השונים הותאמו לרמות התחלואה הלאומיות שחלו בתקופה זו.

בהודעה הרשמית שהוציאו משרד הבריאות ומרכז השלטון המקומי, צוין: "השינוי הינו שינוי במדרגי הסף בין הצבעים ואינו כולל שינוי בנוסחת הבסיס של הרמזור או הפרמטרים המרכיבים אותה. בנוסף להחלטה זו, החליט קבינט הקורונה כי פתיחת מערכת החינוך עבור שכבות הגיל בכיתות ה-י"ב יבוצעו בהתאמה לצבעי הרמזור כך ששכבות אלה יוכלו להיפתח רק בישובים בצבע ירוק וצהוב. קביעת סיווג הרשות לטובת פתיחת שכבות אלה תעשה בסבבי עדכון שבועיים, על פי המנגנון המפורט בהמשך. יצוין כי עבור מסגרות חינוכיות בגיל הרך ובכיתות א'-ד' הפתיחה תישאר פתיחה ארצית ללא קשר לצבעי הרמזור.

עוד נכתב: "החל מתאריך 2.12.20 (היום- ש.י.) יופעל מנגנון עדכון שבועי לסיווג הצבע הקובע לפתיחת שכבות החינוך בכיתות ה-י"ב: נתוני הרמזור יגזרו באופן קבוע ביום רביעי בשבוע, ויובאו לאישור בקבינט הקורונה, הנתונים הנגזרים ביום רביעי ישמשו כציון הקובע לסיווג הרשות עבור פתיחת החינוך ברשות למשך כלל השבוע העוקב, כלומר, רשות שנקבעה כירוקה/צהובה תוכל לפתוח שכבות אלה ביום ראשון העוקב למשך שבוע, רשות שנקבע ככתומה/אדומה – לא תוכל לפתוח למשך שבוע.

עוד צוין כי במהלך תקופה זו, במידה והרשות תשנה את צבעה, לא יחול שינוי בהנחיות אלא למול מקרים חריגים בלבד של התפרצות תחלואה (במסגרת הכרזה על אזורים מוגבלים בלבד). הציון היומי המופיע במערכות השליטה ובקרה העירוניות ימשיך להתעדכן ולשקף את הצבע היומי ומגמת התחלואה ברשות, לעניין הפעלת מערכת החינוך המועצות אזוריות – סיווג הצבע ייקבע לפי צבע הרמזור של המועצה האזורית, ולא לפי צבעי הישובים שבה. בכוונת הממשלה להחיל את מודל הרמזור על תחומים נוספים, בהמשך ובהתאם להתפתחות מצב התחלואה.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן