המועצה המקומית כפר שמריהו מוגדרת ירוקה לפי מתווה הרמזור אבל יכולה בקלות להפוך לצהובה או כתומה. הכיצד? הכל בכתבה שלפניכם

שרון יונתן

הסגר השני נותן את אותותיו גם בכפר שמריהו ולאחר שבתחילת החודש עמד מספר חולי הקורונה הפעילים על 12, כעת הוא עומד על 5 והישוב מוגדר כירוק לפי מתווה הרמזור.

חזקים ביחד. לנדוור

אבל, וזה אבל גדול, כפר שמריהו יכולה בקלות להפוך לרשות צהובה או כתומה. ההסבר לכך הוא שציון הרמזור נקבע באופן יחסי על פי מספר הנדבקים החדשים, מספר החולים הפעילים ומספר התושבים ברשות. כך למשל, אתמול פרסמנו ב"שרון און ליין" כי נתוני התחלואה ברמת השרון טובים ולמרות זאת ציון הרמזור שלה בשבוע האחרון נמצא בעלייה חדה.

סרג' קורשיא, ראש מועצת כפר שמריהו, התייחס לכך בדף הפייסבוק של המועצה: "בגלל שמספר התושבים בכפר אינו גדול, גם תוספת של חולה אחד ישנה את הסיווג מירוק לצהוב או כתום. אני מאמין שבהתנהגות זהירה ומדודה מכולנו נוכל להמשיך להישאר ירוקים".

קורשיא הודיע כי החליט על פתיחת גני השעשועים בימים ראשון עד חמישי משעות הבוקר ועד לשעה 18:00, כאשר השהות בגני השעשועים מחייבת שמירה על הכללים: כניסה רק כאשר יש פחות מ- 20 אנשים, כל אדם מגיל 7 חייב בעטיית מסכה. קורשיא ציין כי פקחי המועצה יסיירו בין גני השעשועים מעת לעת על מנת לוודא שמירה על הכללים ולשמור על בריאותנו.

קורשיא: "כולי תקווה שהכפר ישאר ירוק במדד הרמזור ונוכל להותיר את גני השעשועים פתוחים ובהמשך אף להקל במקומות נוספים. במידה ונחווה עליה בתחלואה נשקול שוב את המצב. אני מאמין בפתיחה הדרגתית ומדודה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן