חטיבת הביניים "זאב" הצטרפה לרשימת בתי הספר בהרצליה שנפגעו מהנגיף לאחר שהתברר היום שמנהלת בית הספר ושתי תלמידות אומתו כחיוביות לקורונה. בתוך כך, ראש העירייה, משה פדלון, הינחה לעצור את כל פעילויות העירייה בשעות אחר הצהריים והערב כדוגמת פעילות תנועות נוער שיחזרו מהיום למתכונת מפגשים ב"זום"

שרון יונתן

נגיף הקורונה ממשיך לפגוע במוסדות מערכת החנוך בהרצליה: בשבת והיום אובחנו שתי תלמידות בחטיבת הביניים "זאב" בהרצליה ומנהלת החטיבה, טלי חפץ, כחיוביות בבדיקת קורונה. במכתב להורים ולתלמידים כתבה המנהלת: "לצערי התבשרתי הבוקר כי נמצאתי חיובית לקורונה. ההנחיה מכל מי שהיה בקרבתי במהלך השבועיים האחרונים (יותר מרבע שעה, במרחק של פחות מ-2 מ') הינה להיכנס לבידוד".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

בעירייה ציינו כי מספר מוסדות החינוך שבהם נמצאו חולים מאומתים הוא כדלקמן: 14 גני ילדים וצהרון, 5 בתי ספר, וכן שני שבטים בצופים ושני מוסדות תרבותיים-קהילתיים. בעקבות נתוני התחלואה וההוצאה לבידוד בסוף השבוע בהרצליה, עברה העירייה לעבוד במתכונת חירום. בהתאם לכך, צוות הערכת המצב העירוני מקבל עדכונים, מנתח את תמונת המצב ומעביר הנחיות.

מנהלי עיריית הרצליה הבכירים קיימו היום, ראשון בבוקר, הערכת מצב בהשתתפות הנהגת ההורים העירונית. בדיון ניתנה סקירה של מצב התחלואה בימים האחרונים והוצגו ע"י הצוות המקצועי היקף הבידודים ומספר החולים המאומתים בעיר. כמו כן הובהר כי בעירייה מקיימים מדי יום הערכות מצב וכן התייעצות עם גורמי הבריאות והשלטון המרכזי. ראש העירייה, משה פדלון, קבע כי יתקיימו פעמיים ביום ישיבות הערכת מצב. עוד ציין פדלון כי בגני ילדים שנכנסו לבידוד יתבצע ניקיון יסודי. בימים הקרובים יתקיימו דיונים בנוגע לפעילות של בני הרצליה והמרכזים הקהילתיים. פדלון הודיע כי בשלב זה תימשך הפעילות של בית הספר של החופש הגדול.

בנוסף, הינחה פדלון לעצור את כל פעילויות הרשות בשעות אחר הצהריים והערב וכן מפגשים כגון פעילות של תנועות נוער, מסיבות סיום ועוד, כתוצאה מכך, החליטו בתנועות הנוער בעיר להימנע ממפגשים והתקהלויות ולעבור למפגשים בזום, עד ליום שבת, ה-20 ליולי. בתנועות הנוער מסבירים את ההחלטה ברצון לצמצם אפשרות של הידבקות ותחלואה בקרב החניכים, ורואים בצעד שהן נוקטות ביטוי לערך של אחריות חברתית-קהילתית.

בנוסף, מפעילה העירייה צוותים ייעודיים, כגון מכלול היערכות מסגרות תלמידים, מכלול מרכז מידע לציבור, מכלול מבודדים, מכלול רווחה, מכלול תפעול, אשר נותנים מענה מהיר ומקצועי בתחומם. כמו כן, מרכז השליטה העירוני פועל באופן מתוגבר ע"י שירות פסיכולוגי חינוכי (שפ"ח) ועובדים סוציאליים. פניות אליהם בטל' 106. זאת בנוסף למרכז המידע לקורונה הפועל במחלקת הבריאות העירונית בטל' 09-9656140.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן