לאחר תקופה ארוכה, חזרה היום הרצליה להיות מוגדרת כעיר ירוקה במתווה הרמזור. בששת הימים האחרונים ירדה הרצליה מציון 6.2 באזור הכתום ל-4.3 באזור הירוק, תוך שהיא מדלגת על האזור הצהוב בשלושה ימים בלבד

שרון יונתן

בשורה טובה לתושבי הרצליה: מהיום הרצליה חזרה להיות מוגדרת שוב כעיר ירוקה במתווה הרמזור, וזאת לאחר שבשבועות האחרונים הוגדרה כעיר כתומה (על סף אדומה) ועיר צהובה. משרד הבריאות הודיע הבוקר כי ציון הרמזור של הרצליה ירד ל-4.3, כאשר תחום ירוק מוגדר מתחת לציון 4.5.

כפי שניתן לראות בגרף המצורף בתחתית הכתבה, רק לפני שלושה שבועות (23.9) גירדה הרצליה את הרף האדום עם ציון 7.2. הירידה החלה בשבת שעברה (3 באוקטובר), אז הרצליה ירדה לציון 6.8 ונמשכה בעיקר בשבוע האחרון, כאשר ביום חמישי שעבר הציון עמד על 6.2 והיום, כאמור, 4.3, וזאת בעקבות ירידה חדה במספר הנדבקים, החולים הפעילים וסך הבדיקות החיוביות.

בהפיכתה מחדש לירוקה השיגה העיר את אחד משני היעדים של "מבצע ברקת", אליו יצאה העירייה בתחילת החודש. היעד השני הוא קשה יותר להשגה – 100 חולים פעילים עד סוף החודש, אבל גם בפרמטר זה הרצליה בכיוון הנכון, לאחר שמספר החולים הפעילים עומד היום על 264, הנמוך ביותר מאז הכניסה לסגר, כמעט לפני ארבעה שבועות.

גרף מגמת מדרג הרמזור הרצליה 14.10.2020
גרף הרמזור של הרצליה – ירידה חדה בשבוע האחרון

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן