נתוני התחלואה ממשיכים להשתפר: ביממה האחרונה ירד ציון הרמזור של הרצליה ל-5.4 ושל רמת השרון ל-4.1. עיריית הרצליה הקימה חמ"ל מערך בדיקות אפידמיולוגי עירוני

שרון יונתן

בתמונה: החמ"ל שהקימה עיריית הרצליה

נתוני התחלואה בשתי הערים ממשיכים לרדת ועימם גם ציוני הרמזור. נפתח עם הרצליה המתקרבת בצעדי ענק להפיכתה לעיר ירוקה לפני מתווה הרמזור: ביממה האחרונה ירד ציון הרמזור של הרצליה ל-5.4, כאשר רק לפני שלושה ימים עמד ציון הרמזור על 6.2. כעת הרצליה עיר צהובה וכדי להפוך לירוקה הרצליה צריכה לרדת מתחת לציון 4.5.

ביומיים האחרונים נוספו בהרצליה 22 נדבקים ומספרם מפרוץ המגפה עומד על 1,675. מספר החולים הפעילים עומד על 334, לעומת 319 ביום שישי, עלייה ראשונה מזה שבוע. מספר המחלימים ממשיך לטפס ועומד כבר על 1,322, כאשר ירידה נרשמה בימים האחרונים במספר התושבים הנמצאים בבידוד והוא עומד על 768.

עיריית הרצליה, בשיתוף משרד הבריאות, פיקוד העורף ומשטרת ישראל, פתחה במהלך החג חמ"ל מערך בדיקות אפידמיולוגי עירוני, זאת במטרה לייעל ולזרז את תהליכי הבדיקות מול משרד הבריאות ולקטוע את שרשרת ההדבקות. החמ"ל נפתח כחלק מ"מבצע ברקת" שהחל בשבוע שעבר לפעול במטרה לצמצם את התחלואה בעיר בעקבות נגיף הקורונה.

החמ"ל, הממוקם בבניין עירייה, יאויש מסביב לשעון, שבעה ימים בשבוע, ע"י 14 עובדי עירייה אשר הוסמכו כמתשאלים אפידמיולוגיים, על פי הנחיות פיקוד העורף. התשאול יתקיים ללא שיהוי, עד שעה מרגע הדיווח על האימות.

ברמת השרון, שכבר נמצאת בתחום הירוק, נוספו ביומיים האחרונים 5 נדבקים בלבד ומספרם מפרוץ המגפה עומד על 754. וציון הרמזור של רמת השרון המשיך לרדת, ל-4.1, כאשר דווקא מספר החולים עלה במקצת ועומד על 139. מספר המחלימים נותר על 609 ומספר התושבים הנמצאים בבידוד עומד על 297.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן