הסגר, הנכנס היום לשבוע הרביעי, ממשיך לתת את השפעתו על מצב התחלואה בערים שלנו. מעיון בנתוני התחלואה בהרצליה וברמת השרון עולה כי שבת שעברה (3 באוקטובר) תיזכר כנראה כקו פרשת המים של הגל השני. כל הפרטים בכתבה שלפניכם

שרון יונתן

נתוני התחלואה בערים שלנו ממשיכים לבשר טובות – ירידה במספר הנדבקים ובמספר החולים הפעילים, לעומת עלייה חדה במספר המחלימים. שימו לה לשינויים הטובים שחלו בנתונים, החל משבת שעברה, ה-3 באוקטובר.

נפתח עם הרצליה שבאופן רשמי הפכה היום לעיר צהובה לאחר שציון הרמזור שלה ירד ל-6, על התפר בין רשות כתומה לצהובה. הירידה בציון הרמזור של הרצליה היא בהחלט מרשימה, כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת: בראש השנה (18 בספטמבר) עמדה הרצליה על ציון 7.2, על סף מעבר לעיר אדומה, אבל מאז חלה ירידה הדרגתית שהתחזקה בשבוע האחרון, עד כאמור ציון 6 היום.

משבת שעברה נוספו בהרצליה 95 נדבקים בלבד, מתוכם 11 ביממה האחרונה. לשם השוואה, ביממה בין שישי לשבת לפני שבוע נוספו 71 נדבקים, ללמדכם על השינוי שהחל משבת שעברה. בשבוע האחרון חלה בהרצליה גם ירידה חדה במספר החולים הפעילים: 319 היום לעומת 404 בשבת שעברה. מצד שני, חלה עלייה גדולה במספר המחלימים: 1,311 היום לעומת 1,151 ביום ראשון השבוע. נתון אחד שלא חל בו שינוי משמעותי הוא מספר התושבים הנמצאים בבידוד: 800 היום לעומת 813 ביום ראשון האחרון.

מדד רמזור הרצליה חגי תשרי 2020
מדד הרמזור בהרצליה -הירידה מתחילת הסגר ועד היום

גם ברמת השרון ניתן לראות שינוי משמעותי בהטבה בנתוני התחלואה משבת שעברה, כאשר מאז ועד היום נוספו בסך הכל 41 נדבקים ואם אתם רוצים את זה ביותר מעודד: 12 נדבקים בלבד בשלושת הימים האחרונים, נתונים שהובילו את רמת השרון להפוך לעיר צהובה.

גם ברמת השרון חלה ירידה חדה במספר החולים הפעילים משבת שעברה: 135 היום לעומת 212 לפני שישה ימים. בנוסף, מספר המחלימים עלה מ-486 בשבת שעברה ל-608 היום. כמו בהרצליה, גם ברמת השרון לא חל שינוי משמעותי במספר התושבים הנמצאים בבידוד בשבוע האחרון: 344 בשבת שעברה לעומת 311 היום.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן