מאז פרוץ המגפה ועד לפני שבוע הקורונה לא הגיעה לבית יוליאנה, בית הדיור המוגן בהרצליה הצעירה. אבל, מערב יום כיפור נדבקו 9 תשושי נפש במחלה, כאשר שתי נשים נפטרו בלילה האחרון. בבית הדיור המוגן מנסים לגייס את הכסף לפתיחת מחלקת קורונה ייעודית כדי להעניק לשאר הקשישים החולים את הטיפול הטוב ביותר

שרון יונתן

אבל כבד ירד היום על בית יוליאנה, בית הדיור המוגן ברחוב רזיאל בהרצליה הצעירה, כאשר שתי נשים בו נפטרו כתוצאה ממחלקת הקורונה. שתי הנשים, שהיו מעל גיל 90 ועם מחלות רקע, הן חלק מתשעה נדבקים שנדבקו בקורונה, החל מערב יום כיפור בשבוע שעבר במחלקת תשושי הנפש המונה בסך הכל 11 דיירים, כך שמרביתם נדבק במחלה.

בית יוליאנה קיים מאז שנת 1979, פרי יוזמה של חברי הקהילה ההולנדית בישראל. בבית שוהים 115 דיירים בשלוש מחלקות: מחלקה של דיירים עצמאיים, מחלקה סיעודית וכאמור מחלקת תשושי נפש. באופן די מפתיע ובניגוד לבתי אבות אחרים, מפרוץ המגפה לא נדבק אף דייר בקורונה, כאמור עד השבוע האחרון, שבו חלו 9 דיירים ממחלקת תשושי נפש.

מאחר ומדובר בחולים תשושי נפש משרד הבריאות בחן את העברתם למרכז גריאטרי או במקביל את המשך שהותם במקום במחלקת קורונה ייעודית שתוקם בבית. לשם כך, משרד הבריאות דורש להעמיד אחות צמודה במשך כל שעות היממה. מכיוון שאין תקציב לכך, לא ממשרד הבריאות ולא מתקציב הבית, העלות הייתה צריכה להיות מושתת על המשפחות.

מנהלת בית הדיור המוגן, שושנה נש, סיפרה היום בתכנית "יומן 90" ברדיו 90 כי כנראה תתקבל תרומה אשר תכסה לפחות חלק מעלות האחיות וכך יוכלו הדיירים להישאר בבית הדיור המוגן, אליו הם כה רגילים.

נש הוסיפה: "אנחנו מטפלים בדיירים החולים שלנו תוך שיתוף פעולה עם משרד הבריאות. המשפחות מעדיפות להשאיר את הדיירים אצלנו, אבל לשם כך צריך להימצא פתרון למימון הקמת המחלקה הייעודית והאחיות המטפלות. אני מקווה שהתרומה שקיבלנו תוכל לאפשר לנו את הקמת מחלקת הקורונה הייעודית עבור החולים שלנו".להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן