יחד עם זאת, בשבוע האחרון נרשמה ירידה משמעותית במספר התושבים שעברו בדיקות קורונה ולכן נרשמה עלייה קלה בלבד במספר המאומתים מהשבוע שקדם לו. ביממה האחרונה נוספו בהרצליה עוד 30 מאומתים

שרון יונתן

מאחר שאני לא אפידמיולוג, אינני יודע אם זה קשור לאיזושהי מוטציה, אבל מעובדה אחת אי אפשר להתחמק: בשבוע האחרון חלה עלייה חדה בשיעור בדיקות הקורונה החיוביות שבוצעו בקרב תושבי הרצליה.

מאידך, בשבוע האחרון ישנה ירידה משמעותית במספר התושבים שעברו בדיקות קורונה, מה שמסביר את העלייה הקלה בלבד במספר המאומתים.

נצלול לנתונים עצמם: בשבוע האחרון נוספו בהרצליה 235 מאומתים לעומת 214 בשבוע שקדם לו. שימו לב לנתון הבא: בשבוע האחרון בוצעו 895 בדיקות קורונה בממוצע ביום לעומת 1,080 בדיקות בממוצע ליום בשבוע שקדם לו, כלומר, ירידה של כ- 200 בדיקות בממוצע ביום. ומה לגבי אחוז החיוביים? בשבוע האחרון שיעור בדיקות הקורונה החיוביים עמד על 4%  לעומת 2.5% בשבוע שקדם לו.

ולעדכון היומי: ביממה האחרונה נוספו בהרצליה 30 מאומתים (2,907 מפרוץ המגפה) ומספר החולים הפעילים עלה רק בחמישה ועומד על 376 וזאת בזכות עלייה חדה במספר המחלימים. מספר התושבים הנמצאים בבידוד ירד מתחת לאלף ועומד על 933. ביממה האחרונה בוצעו בקרב תושבי הרצליה 690 בדיקות קורונה (3.8% חיוביים). מספר הנפטרים בהרצליה מקורונה עומד על 52.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן