בדיחה עצובה: כפר שמריהו הפכה מרשות ירוקה לצהובה בתוכנית הרמזור בגלל שני חולים פעילים. נשמע מופרך נכון? אז מה תגידו אם נספר לכם שגילוי חולה נוסף וכפר שמריהו תהפוך לרשות כתומה ולימודי כיתות ה-ו ייפסקו. ולא, לא ה-1 באפריל היום

שרון יונתן

נפתח בהבהרה: כל מה שתקראו בכתבה הבאה הוא אמיתי לגמרי. מדוע ההבהרה חשובה? כי מה שנביא לכם כעת, פשוט נשמע כמו הזייה מופרכת, אבל במציאות הקורונה הבלתי הגיונית, מתברר שהכל יכול לקרות.

הכל קורא פה - חודש הקריאה בהרצליה. יוני 2022 שעת סיפור, מופעים והרצאות, אירועים מהספרים. לחץ לצפייה בכל מה שקורא

כפר שמריהו, ישוב שבקושי סבל מקורונה והוגדר כישוב ירוק מאז תחילת תוכנית הרמזור, הפך ביממה האחרונה לצהוב וכל זאת בשל שני חולים מאומתים בלבד. זה צד אחד לפארסה, אבל אם יתגלה חולה אחד הישוב יוגדר ככתום והמשמעות היא שהלימודים עבור תלמידי כיתות ה' -ו' ייפסקו מאחר שבישובים כתומים ואדומים הלימודים מתקיימים בכיתות א' עד ד' בלבד. לא ייאמן! יש לציין כי בשבוע שעבר שונו מדרגי הרמזור, כך שהמעבר בין רשות ירוקה לצהובה הוא כיום בציון 4 במקום 4.5 עד כה.

בהודעה שהוציא סרג' קורשיא, ראש המועצה, לתושבים הוא כתב: "עדכון קורונה – צבע צהוב. בכפר חולה פעיל אחד אשר חזר מחו״ל חולה. התושב עבר חקירה אפידמיולוגית והיה בבידוד מלא מרגע חזרתו ארצה. במחשבי משרד הבריאות רשום חולה נוסף אשר הגיע לביקור מחו״ל. החולה הנ״ל אינו מתגורר בכפר למעלה מ- 20 שנה. אנו פועלים מול משרד הבריאות לתיקון ציון הרמזור בגין חולה זה. נכון להיום הצבע של כפר שמריהו במדד הרמזור הוא צהוב. חולה נוסף יהפוך את הכפר לכתום. המשמעות המיידית היא סגירת הלימודים לכיתות ה-ו".

קורשיא הוסיף בפנייתו לתושבים: "על מנת להימנע ממצב זה, אני קורא לכם לשמור על הכללים – ריחוק חברתי, עטיית מסכה ושמירה על הגיינה. בנוסף, הציון במדד הרמזור תלוי גם במספר הבדיקות. ניתן להיבדק בבית קינן בהרצליה ברח' נתן אלתרמן 51 הרצליה ביום רביעי 9/12/20 בן השעות 15:00 ל- 20:00 או במתחמי בדיקות לציבור הרחב של פיקוד העורף או דרך קופות החולים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן