חבר מועצת העיר הרצליה נמנה על מובילי המאבק של קבוצת "שכירים בעל שליטה" שהפגינו הבוקר מול ביתו של מנכ"ל משרד האוצר. וסרמן מסביר עד כמה הוא מופלה לרעה, אפילו מול עובדיו, ומצהיר שהמאבק רק בראשיתו

שרון יונתן

עשרות בעלי עסקים הפגינו היום מול ביתו של שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר, בהוד השרון וקראו לו להתפטר מתפקידו. המפגינים נכללים בקבוצה של "שכירים בעל שליטה" שטוענים כי במצבם הם מופלים לרעה, אפילו לעומת העובדים שהם מעסיקים. ביום ראשון יקחו חלק בהפגנה שתתקיים בהרצליה עם ארגון העצמאיים. בין מובילי המאבק נמנה רונן וסרמן, חבר מועצת העיר הרצליה, בעל עסק בתחום של יעוץ שיווקי.

בפוסט שהעלה בפייסבוק מסביר וסרמן (בתמונה מההפגנה היום) את מצבם של רבים מבעלי העסקים שנקראים "שכיר בעל שליטה": "שכיר בעל שליטה אומר שאני החלטתי להשקיע כסף ולפתוח חברה. לחברה יש עובדים שכירים (כרגע יותר מחצי מהם בחל"ת) ויש לה גם עובדי פרילנס. בין העובדים השכירים של החברה אפשר למצוא אותי, הבעלים של החברה. אמנם יכולתי להשתכר מעל לכפול ממה שאני משתכר, אבל העדפתי להיות בעלים של החברה ולפתח את העסק בתקווה לעתיד ורוד יותר מההווה".

וסרמן מבהיר מה הוא גילה לאחר שהגיעה הקורונה: "העובדה שאני שכיר אינה רלוונטית, כי על אף שאני משלם ביטוח לאומי – אני לא זכאי לחל"ת או פיצוי, למרות שאני לא עובד. העובדים שלי, שלא לקחו סיכון ולא השקיעו כסף או משאבים, מקבלים דמי אבטלה, בזמן שאני השקעתי את נשמתי מקבל בעיקר כאב ראש. גם החברה, שסובלת מירידה בהכנסות של מעל 60%, לא זכאית בשלב זה לשום דבר".

וסרמן תוקף את משרד האוצר: "מנהלי משרד האוצר, שלא היו עצמאיים מימיהם וממשיכים להשתכר 40-50 אלף שקלים בחודש, לא מבינים את המצב וממשיכים לזרות חול בעיני השכירים בעלי השליטה (ובעיני העצמאים). איך יכול להיות שחברות ועצמאים שממשיכים לשלם את העלויות השונות, על אף שאין להם הכנסות – לא מקבלים כלום. יש לי בעסק שותפים ששמם מס הכנסה ומע"מ, ובנוסף יש לי שותף סמוי שנקרא ביטוח לאומי. בכל חודש השותפים הללו לוקחים לי מעל ל-50% מההכנסות (הפרטיות והעסקיות), אבל כשקורה משבר הן מתעלמות ממני. למה אני משלם אגרת חברות? למה אני משלם מס הכנסה? למה אני משלם ביטוח לאומי? למה הכל חד צדדי במדינה הזאת?".

וסרמן מצהיר כי הוא וחבריו ימשיכו במאבקם:
"נמשיך להילחם על זכותם של עצמאים בכלל ושכירים בעלי שליטה שהם הקטר של המשק, והם אלו שאמורים לקבל פיצוי מהותי. נמשיך לבקר מדי כמה ימים אצל מנכ"ל משרד האוצר, מוזמנים להצטרף למאבק השכירים בעלי השליטה".

הפגנה ליד ביתו של שי באב"ד
ההפגנה היום ליד ביתו של שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן