כך אומר ארז קיטה, מנכ"ל עמותת "אור ירוק", לאור הנתונים על מספר שיא של אזרחים ותיקים שנפגעו בתאונות דרכים בשנת 2019. נתוני הנפגעים בעשור האחרון פורסמו על ידי העמותה לקראת חודש הקשיש שחל בחודש אוקטובר. ומה המצב בהרצליה וברמת השרון? הכל בכתבה שלפניכם

שרון יונתן

בימים שבהם החברה משגיחה על אזרחים ותיקים מפני נגיף הקורונה, מפרסמת עמותת "אור ירוק" את הנתון הבא והלא מעודד: בשנת 2019 נפגעו בתאונות דרכים בתחומי הערים והישובים 1,830 אזרחים ותיקים בני 65 ומעלה, מספר הנפגעים הגבוה ביותר בעשור החולף. הנתונים מתפרסמים לרגל אירועי חודש הקשיש המצוינים בחודש אוקטובר.

ומה קורה בערים שלנו?

בהרצליה נפגעו בעשור האחרון (2010 עד 2019) 254 אזרחים ותיקים בתאונות דרכים לפי הפילוח הבא: 8 הרוגים, 24 פצועים קשה, 222 פצועים קל. בשנת 2019 נפגעו 30 אזרחים ותיקים: 2 הרוגים, 5 פצועים קשה, 23 פצועים קל. מדובר בירידה קטנה לעומת השנה הקודמת (2018), בה נפגעו בהרצליה 33 אזרחים ותיקים, השנה הגרועה ביותר בעשור האחרון בהרצליה.

ברמת השרון נפגעו בעשור האחרון 112 אזרחים ותיקים בעשור האחרון, אך ללא אף הרוג: 18 פצועים קשה, 94 פצועים קל. שנת 2019 הייתה הגרועה ביותר ברמת השרון עם 17 נפגעים: 2 פצועים קשה, 15 פצועים קל.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת "אור ירוק": "מדינת ישראל מפקירה את ההורים שלנו. אנשים שייסדו את המדינה ועברו מלחמות לא מצליחים לשרוד את המלחמה שבכבישים. למרות הקורונה והסגר הארוך נהרגו יותר אזרחים ותיקים בתאונות דרכים כהולכי רגל מאשר בתקופה המקבילה בשנה שעברה. המדינה חייבת להתחיל להתחשב באוכלוסייה המיוחדת הזאת ולהתאים עבורה את התשתית. חייבים להתקין פסי האטה באזורים בהם קיים ריכוז גבוה של אזרחים וותיקים כמו בתי אבות ומרכזי יום לקשיש, לצבוע את מעברי החציה ולהאריך את משך האור הירוק ברמזור. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים והרשויות המקומיות חייבים לשתף פעולה בשיפור התשתית בסביבת ריכוז גבוהה של אזרחים ותיקים ובצמצום היפגעותם הגבוהה בתאונות דרכים. רק בשילוב כוחות נוכל למנוע את ההרוג הבא".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן