כך שואלת אדוה גוהר, תושבת הרצליה, שקיבלה הנחייה להיכנס לבידוד למרות שלטענתה לא שהתה ליד חולה מאומת. המקרה של אדוה חושף, כמו במקרים רבים אחרים, את הבלבול וחוסר התיאום בין הגופים השונים. אדוה: "זה יד רוחצת יד. מבקשים ממני משהו בתור אזרחית. תכבדו ותנו תשובה"

שרון יונתן

המקרה הבא של תושבת הרצליה הוא נקודתי עבורה, אבל בתקופה האחרונה צצים יותר ויותר תלונות של אזרחים על חוסר התיאום והבלאגן בין הגופים השונים (קופות החולים, משרד הבריאות ומד"א) שגורם להמון בלבול וחוסר וודאות, שלא לדבר על טעויות רבות שמתרחשות, והכל על חשבון התושבים. יש כאלו שאינם יודעים בכלל מדוע התבקשו להיכנס לבידוד.

אחת מהן היא אדוה גוהר (בתמונה למעלה), תושבת הרצליה, שהעלתה היום (שבת) פוסט נוקב לפייסבוק ובו תיארה את השתלשלות העיניינים אותה עברה: "אתמול, יום שישי, בשעה 14:31 קיבלתי הודעה ממשרד הבריאות לפיה הייתי על יד חולה מאומת בשבת שעברה. תארו לעצמכם כמה הופתעתי הואיל ובאותו יום הייתי בבית עם משפחתי, שאינם חולים ובוודאי שלא חולים מאומתים. מה הפלא שמיד הנחתי שמדובר בהודעה פיקטיבית, אבל כאדם אחראי התקשרתי מיד למוקד משרד הבריאות. לאחר 50 דקות של המתנה ענתה לי נציגה שעדכנה אותי שההודעה אינה פיקטיבית ועל כן עלי להיכנס לבידוד מיידי".

אדוה, שלא הבינה במה מדובר, לא ויתרה: "ביקשתי להגיש ערעור במיידי אך קיבלתי תשובה כי עד יום ראשון לא ניתן להגיש ערעור ותשובה של הערעור יהיה תוך 48 שעות. אני מבינה שבימים אלו, שמדינת ישראל נמצאת באמצע גל שני, נשלחות הודעות לתושבי המדינה לכניסה לבידוד ויכול להיות טעות וזה בסדר, אך מדוע אין אפשרות לבדוק את הנושא הזה במיידי וצריכים לחכות להגשת בקשה לבדיקה רק ביום ראשן ובינתיים אני נאלצת לוותר על ימי עבודה".

אדוה מכהנת כיו"ר הנהגת ההורים בבית הספר היסודי שז"ר בהרצליה. אתמול קיבלו 47 אנשי צוות בית הספר הנחייה להיכנס לבידוד והוחלט כי בית הספר של החופש הגדול לא יפתח מחר בבית הספר. אדוה: "במקביל אליי, קיבלו מרבית מורות בית הספר שז"ר הודעה על כך שהם היו ליד חולה מאומת ועל כן צריכות להיכנס לבידוד. כל מורה בתאריך ושעה אחרת וגם כאן לאחר בדיקה מהירה נכונות ההודעות מוטלת בספק".

אדוה סיימה את הפוסט בנימה ביקורתית: "בינתיים אני נאלצת לוותר על ימי עבודה ועוד 240 בתי אב אמורים למצוא למחר פתרון לילדים שלהם כי בית הספר של החופש הגדול לא נפתח. אבל, מדינת ישראל קחי את הזמן עם לברר. נוחי בשבת. יש 250 הורים ו- 50 מורים שלא ינוחו". אדוה מציינת: "זה לא פוסט פוליטי. זה לא נגד ההיסטריה. זה יד רוחצת יד. מבקשים ממני משהו בתור אזרחית. תכבדו ותנו תשובה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן