ביום ראשון נפטר יואב צ'סלר, המוכר לרבים מתושבי העיר. בנו מתן מספר על האבא האהוב מהקיוסק המיתולוגי, ההתמודדות עם המחלה, ההלוויה המצומצמת ומה לעולם הוא לא ישכח ממנו

 

"הדבר שהכי אזכור מאבא שלי זה את הלב הרחב שלו", כך אמר היום מתן, בנו של יואב צ'סלר ז"ל שהלך לעולמו ביום ראשון בבוקר, בהיותו בן 69. יואב הותיר אחריו את אשתו חני, ילדיו: ליאת (37), לימור (35), ומתן (26) ונכדה בת חודש וחצי, אותה הספיק לראות רק פעם אחת. יואב חלה במחלת הסרטן לפני כשנה וחצי, כאשר בחודשיים האחרונים אושפז בבית החולים איכילוב, עד שביום ראשון בבוקר לבו נדם. בצהרי אותו יום הובא יואב למנוחות בבית העלמין הישן בהרצליה בהלוויה מצומצמת בשל מגבלות הקורונה.

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

יואב צ'סלר היה דמות מוכרת מאוד בהרצליה, בן למשפחת מייסדי העיר, הזכורים כמי שהקימו את קיוסק צ'סלר המיתולוגי ברחוב סוקולוב, בשטח שבו עומד היום בניין אזורים ברחוב סוקולוב 8. יואב הפעיל את הקיוסק עד אמצע העשור הראשון של שנות האלפיים ולאחר סגירתו החליט לשוב לעיסוק שתמיד עשה לו טוב – נהיגה, וכך טייל בכל רחבי הארץ ב-15 השנים האחרונות. "הוא הכיר כל מקום בארץ, קראתי לו וויז אנושי", נזכר מתן. בעברו שיחק יואב כדוריד בהפועל הרצליה המיתולוגית, בתקופה מסוימת ביחד עם שני אחיו, חיים ז"ל שנפטר לפני שנים רבות, ויצחק האח הגדול, שיבדל לחיים ארוכים. בהמשך אף שימש כפרשן ועיתונאי ספורט.

מתן מספר על המאבק של אביו במחלה: "אבא הרגיש לאורך כל הדרך שהוא לא יצא מזה, למרות שאנחנו ניסינו לתת בו את האופטימיות שיהיה בסדר. גם כשידענו שאלו ימיו האחרונים לא אמרנו לו, אבל אני מאמין שבתוכו הוא ידע והרגיש. אמרנו לו את מה שרצינו והספקנו להיפרד ממנו".

מתן מספר על הלוויה עצובה מאוד בנוהל מגבלות הקורונה: "אמרו לנו שההלוויה תהיה עד 20 אנשים, אבל אני חושב שהיו בערך 30 שעמדו במרחק גדול אחד מהשני. היה לי עצוב על אבא שלי, אך גם על כך שבעקבות הקורונה לא התאפשר ליותר אנשים להגיע ולחלוק לו את הכבוד שהוא כה ראוי לו. לפחות אנחנו רואים את מה שכותבים לו. גם בשבעה יותר אנשים נמנעים לבא בגלל הקורונה".

מתן, מה הכי תזכור מאביך?

"את טוב הלב שלו. הלב הרחב שלו, תמיד מוכן לתת הכל למען האחרים ועל עצמו חשב אחרון. הוא תמד הסתפק במועט והעדיף לתת לאחרים וזה דבר שלעולם לא אשכח לו".

יואב צ'סלר ומשפחתו
יואב צ'סלר ומשפחתו

אני אתגעגע אליך, אבא

אתמול העלה מתן פוסט מרגש בפייסבוק ובו כתב: החודשים האחרונים הם הקשים ביותר שחוויתי בחיי. לראות אותך סובל כל כך ונגמר לאט לאט לנגד עיניי. זו חוויה שלעולם לא אצליח להכיל. לאורך כל התקופה תמיד ניסיתי להיות אופטימי, עד הרגע האחרון האמנתי שיש תקווה שבסופו של דבר תצא מזה כי אתה אבא שלי.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?


אבא שלי הגיבור והחזק ששום דבר לא יכול עליו,
המשפחה שלי תחייה לנצח חשבתי, זה הרי ברור. תמיד פחדתי מהיום בו איאלץ להיפרד מאדם אהוב. כשמחשבה כזו התגנבה לי לראש מיד גירשתי אותה: "טפו טפו טפו, די מתן! זה לא יקרה".

והרגע הזה לצערי הגיע. וזה אפילו קשה יותר ממה שחשבתי. זה לא ייתכן שהדרך היחידה שלי לראות אותך עכשיו היא רק בתמונות, שאוכל לשמוע אותך רק בהקלטות. יש עוד כל כך הרבה דברים שהייתי רוצה שתחווה איתי ביחד ושתעמוד לצידי בהם ומה? אתה פשוט לא תהיה שם? ולעולם לא תדע מהם. זה לא יכול להיות! זה פשוט לא נתפס. ועם כמה שזה קשה, אני אתנחם בזה שעכשיו. הסבל שלך נגמר. אתה סוף סוף נח ולא כואב לך.

אני אתגעגע אלייך אבא. אני אתגעגע לטוב הלב שלך, לאופי המיוחד שלך, להומור הייחודי שלך ולאין ספור הסיפורים שלך שהיית כל כך אוהב לספר. לעולם לא אפסיק לחשוב עליך ולהתייעץ איתך. לימדת אותי כל כך הרבה והקול שלך ילך איתי לנצח. תודה על כל מה שאי פעם עשית בשבילי והלוואי ויכולתי להחזיר לך עשירית מזה בחזרה. היית אבא מדהים ואני מקווה להיפגש איתך שוב יום אחד. אוהב אותך מעמקי ליבי, אבא יקר שלי

יואב צ'סלר בקיוסק. צילום פרטי

יואב צ'סלר בקיוסק. צילום פרטי

יואב צ'סלר בקיוסק המיתולוגי ברחוב סוקולוב

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן