לאחר כשנתיים בהן פעילות מועדון הנוער הייתה חלקית בשל חלוקתו עם מתפללים, חזר המועדון לרשות בני הנוער בלבד. חברת המועצה באצ'י אלקובי, מחזיקת תיק הרווחה, שהובילה את המהלך: "אני שמחה שהתאפשר לי לפעול למען הנוער ולוודא שימצא פתרון שיאפשר לנערים הללו לקבל את המועדון שלהם ולהחזירו לפעילות מלאה כפי שהיה בעבר"

 

מועדון הנוער ליד מתנ"ס אלי כהן בשכונת מורשה חוזר לפעילות מלאה לאחר שנתיים בהם נאלצו הנערים לחלוק אותו עם מתפללים מבית כנסת.

לפני כשנתיים, בקיץ 2018 הופתעו רבים בעיר לגלות שמועדון הנוער שליד מתנ"ס אלי כהן הפך למקום תפילה עבור מתפללים לאחר שמקום התפילה שלהם נלקח מהם לטובת בית ספר הצומח עומר במתנ"ס אלי כהן. מצב זה מנע למעשה את המשך הפעילות השגרתית שהייתה קיימת במועדון עבור הנערים, ולמרות הודעות העירייה בדבר זמניות המהלך ושהמועדון יחזור לתפקד כמועדון נוער, עברו חודשים ודבר לא השתנה.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

באביב 2019 עלה הנושא לדיון בישיבת המועצה על ידי חבר המועצה דני לביא, גם הוא תושב מורשה. בדיון הוחלט שחברת המועצה באצ'י אלקובי (בתמונה, ליד מועדון הנוער), מחזיקת תיק הרווחה, תיזום פתרון זמני ואכן במאי 2019 הוחלט במועצה לאמץ את פתרונה של אלקובי שכלל שינוע של הארון וציוד התפילה לחדר צדדי במהלך השבוע שיאפשר פעילות המועדון באמצע השבוע. העירייה התחייבה באותו מעמד לפנות את המתפללים ממועדון הנוער עד ספטמבר 2020.

בשבוע האחרון נודע שהעירייה יישמה את הבטחתה להחזיר את המועדון לנערים באופן מלא. מאז קיץ 2018 פעילות המועדון איננה כפי שהייתה וכעת מקווים באגף לשרותים חברתיים וקהילתיים שהנערים יחזרו ושהמועדון יחזור לפעילות מלאה.

חברת המועצה באצ'י אלקובי אמרה אתמול: "אני שמחה שהתאפשר לי לפעול למען הנוער ולוודא שימצא פתרון שיאפשר לנערים הללו לקבל את המועדון שלהם ולהחזירו לפעילות מלאה כפי שהיה בעבר. בנוסף אני מברכת על כך שנמצא פתרון ראוי גם למתפללים. אני אמשיך לפעול ולהיאבק למען התושבים בעיר ולקדם שוויון הזדמנויות כפי שעשיתי עד כה וכפי שאנו ממשיכים לעשות באגף לשרותים חברתיים וקהילתיים. אני רוצה להודות לכל הגורמים שאיפשרו לפתרון שהצעתי להתממש, לראש העירייה, למנכ"לית העירייה לשעבר ולכל הנוגעים בדבר. אני מאחלת לכולם שנה טובה בריאה וחופשית".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן