כך אומר ד"ר גיל אספרנה מרמת השרון שאחראי, ביחד עם רופאים נוספים, על תהליך שיקום הפה והחזרת החיוך לשירה איסקוב שניצלה מניסיון הרצח על ידי בעלה. ד"ר אספרנה מספר על הטיפול שעוברת שירה ועל אישיותה היוצאת דופן

שרון יונתן

מדינה שלמה התרגשה לאחרונה כשצפתה בסיפורה מעורר ההשראה של שירה איסקוב בתוכנית "עובדה". סיפור על אישה אמיצה ונחושה שניצלה ממוות לאחר שבעלה אביעד משה ניסה לרצוח אותה בערב ראש השנה, לפני קצת יותר מארבעה חודשים. מאז בחרה שירה להיחשף בצורה חריגה, רק כדי למנוע את הרצח הבא.

מהימים הראשונים שלאחר פציעתה הקשה, הסכימה שירה לשתף את הציבור במה שעברה. בתחילת השבוע היא ביצעה שלב נוסף בשיתוף כאשר חשפה את חיוכה המלא עם השיניים הזמניות שהושתלו בפיה לאחרונה.

בהליך לשיקום הפה והחיוך עמלו בתקופה האחרונה, בהתנדבות כמובן, מספר רופאים בעלי שם, ביניהם גם ד"ר גיל אספרנה מרמת השרון, מומחה לשיקום הפה ובעל מרפאה ברמת החייל. תמונתם של השניים (למעלה) פורסמה בכל מקום אפשרי וכולנו זכינו לראות מחדש את החיוך של שירה.

ד"ר אספרנה סיפר היום ל"שרון און ליין": "פנו אליי בתחילת הדרך, עוד לפני שהייתי ממש מודע למקרה. בכל שנה אני לוקח על עצמי מקרה של שיקום בהתנדבות וכמובן שהסכמתי לכך. צריך להבין שהרבה רופאים היו שותפים לתהליך כי מעבר לשיקום שיניים יש עבודה של טיפול בלסת שנעשה בשלב הראשון. יחד איתי עובדת מומחית כירורגית פה ולסת, ד"ר טל ויסמן ואילן ברוש, טכנאי השיניים הטוב בארץ. מרגש לראות את האנשים הטובים מחמ"ל לינוי בר גפן, המלווה אותה לכל מקום, שעוטפים אותה ועוזרים לה. הם גם אלו שפנו אליי ולרופאים אחרים".

גיל, ספר לנו קצת על שירה והטיפול בה.

"התחלנו לטפל בשירה לפני כשלושה חודשים, עוד לפני הכתבות לתוכנית עובדה. לא יכולנו להיכנס לפני כן כי הפגיעות היו משמעותיות מאוד. פגשתי בחורה מדהימה, חייכנית, אינטלגנטית שסמכה עליי מהר מאוד, דבר לא פשוט אחרי מה שעברה. היו מספר לא גדול של טיפולים ולא שאלתי אותה יותר מדי על המקרה. התקשורת בינינו הייתה בעיקר בנושא החיוך והטיפול עצמו. יש לנו עוד דרך ארוכה של שישה חודשים כי כרגע אלו שיניים זמניות במסגרת שיקום המעבר".

החשיפה שלה הפתיעה אותך?

"לבן אדם לא קל להיחשף ככה כי מדובר בחשיפה מאוד גדולה. היא בוחרת לשלם מחיר אישי מבחינת החשיפה לטובת הכלל ועל כך יש לכבד ולהעריך אותה. היא הפכה בעל כורחה לידוענית, אבל אתה רואה שהמניע שלה שזה לא יקרה לאף אחת אחרת".

הרגשת כבוד לטפל בה?

"האמת שכן. כל פעם שאני מטפל במקרים כאלו אני חש כבוד גדול. היו לי עוד מקרים דומים שלא פורסמו. בחרנו במקצוע הזה לעשות טוב ואלו המקרים שאני ממש מרגיש שליחות וכבוד ובגללם בחרתי להיות רופא".

איך התגובות?

"99.9 מעולות ומדי פעם יש קנאים, כמו בכל דבר במדינה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן