שלושה חיילים מרעננה נבחרו כמצטייני נשיא המדינה לכבוד יום העצמאות: אלעד בוטבול, שירה גולדמן וסמ"ר ג'. אנו מצדיעים להם!

שרון יונתן

בתמונה (מימין לשמאל): אלעד בוטבול, שירה גולדמן, סמ"ר ג'. צילום: דובר צה"ל

יום העצמאות הנוכחי היה שמח במיוחד עבור שלושה חיילים מרעננה שנבחרו כמצטייני נשיא המדינה לשנת 2021. הנה לכם היכרות קצרה איתם:

אלעד בוטבול

אלעד בוטבול , לוחם בגדוד 869, נולד וגדל ברעננה והיה פעיל בתנועת הנוער כנפיים של קרמבו כחונך ורכז מפעלים בעיר. בסיום לימודיו בתיכון הלך אלעד למכינה קדם צבאית בכפר הנשיא, שם למד כמה חשוב השירות הקרבי גם בהיבט של ציונות ושליחות.

אלעד התגייס לתותחנים ליחידה מיוחדת ועבר הכשרה במחנה שבטה שבדרום. לאחר מכן יצא לקורס מפקדים ובלב ההכשרה שלו כמפקד כיתה פירקו את היחידה שאליה היה מכוון והעבירו אותם לגדוד האיסוף הקרבי 869 על גבול לבנון. אלעד לא נתן לשינוי להפריע לחלום להיות מפקד. "רציתי להיות מפקד, לא משנה איפה", הסביר השבוע.

לאחר שסיים את קורס המ"כים הוא חזר לפקד על בני המחזור שלו. אלעד מספר: "היה לא פשוט עם המשמעת אבל הבנתי שאני מכיר אותם בצורה שאף מפקד לא מכיר וזה נתן לי תחושה שאצליח".

בקיץ 2020, שבועיים לאחר כניסתו לתפקיד כמפקד, החלה התראה בגבול לבנון והפלוגה שלו ירדה לחודשיים בשטח ללא הפוגה. למרות המתח הביטחוני ומארבים בלתי פוסקים בשטח, החליט אלעד שהוא לא מוותר על הפן האישי בתקשורת מול כל חייל ובנה לכל אחד ואחד מהם יחד איתו תכנית אישית בהתאם לשאיפות שלו לתפקיד. כיום הוא יוצא לקצונה ומוסיף בחיוך: "אני רוצה להמשיך לתת אקסטרה ולהשפיע כקצין על חיילים גם בפן האישי וגם בפן המבצעי".

את הבשורה על קבלת אות מצטיין הנשיא הוא קיבל במהלך תרגיל בשטח: "באמצע הלילה חברים שלי קפצו עליי. לא הבנתי מה קורה עד שמישהו הסביר לי שקיבלתי מצטיין נשיא. זו הייתה חוויה מטורפת". כשחזר לבסיס, התקשר להוריו כדי לבשר להם והם התרגשו יחד איתו.

שירה גולדמן

שירה גודלמן היא כתבת צבאית בחיל הלוגיסטיקה. כשהייתה שירה נערה צעירה, חוותה פגיעה קשה וכתוצאה מכך היא מתמודדת עם פוסט טראומה.

שירה קיבלה פטור משירות צבאי, אך החליטה להתגייס לצבא בכל זאת כחיילת מתנדבת. כאשר בקשותיה להתגייס נבחנו, התנדבה שירה לשירות לאומי וטיפלה בחולי סרטן בבית החולים איכילוב. 

כשבקשתה אושרה והיא התגייסה, כשנה לאחר יתר חבריה לשכבה, שובצה בתפקיד שמבחינתה פחות התאים עבורה. ביוזמתה, החלה לפנות לדוברויות ולמדורי הסברה, עד אשר קיבלה את מבוקשה והצליחה להשתבץ ככתבת צבאית בחיל הלוגיסטיקה, תפקיד עליו חלמה עוד מילדותה בשל האהבה שלה לכתיבה. 

שירה מבצעת את תפקידה על הצד הטוב ביותר, תוך מסירות ורצון לתרום מיכולותיה וסייעה להוביל את החיל להישגים מרשימים ברשתות החברתיות.

שירה מספרת: ״למרות שלא פשוט לי לשתף, חשוב לי שבנות ובנים שמתמודדים עם משברים ישמעו את הסיפור שלי וידעו שהם מסוגלים לעשות הכל. גם כשנראה שאין טיפת תקווה, יש בכולנו את הכוחות הפנימיים להמשיך בדרך הקשה, להבין באיזה שביל רוצים לצעוד ולכבוש מטרות ויעדים. אני מקווה שעצם זה שאני משתפת בסיפור שלי, יגרום לאנשים נוספים לקבל אומץ ולהיחשף – להיות גאים במסע שאנחנו עוברים ועוד נעבור".

סמ"ר ג'

סמ"ר ג', בן 22 מרעננה, הוא לוחם לוחמה אלקטרונית, פקד בהכשרת לוחמת ספקטרום בגדוד הספקטרום של חטיבת ההגנה. 

הוא עבר לרעננה עם משפחתו בגיל שנתיים. עד אז התגורר בתל נוף כי אביו היה בתפקיד בחיל האוויר. כיום אביו הוא אל״מ במיל׳ וגם אימו הייתה קצינה. בשנותיו בתיכון לקח חלק בפרוייקט מחוננים ובכיתת נחשון. אחר הצהריים היה פעיל בשבט הצופים הדר ופעל כרכז שם. בסיום התיכון עשה שנת שירות באיילים, הכוללת התנדבות בקהילה והתיישבות יהודית בנגב. 

קבלת אות ההצטיינות מהנשיא המדינה היא סגירת מעגל עבורו, לאחר שסבתו אהובה, בת ה- 83, קיבלה גם היא אות הצטיינות בשנת 1957 מהנשיא יצחק בן צבי כמשרטטת ומשקי"ת ת"ש במפקדה הראשית של חיל ההנדסה.

סמ"ר ג' אמר השבוע: "כל אחד צריך לעשות את המאמץ, ההשקעה והוויתורים האישיים. כל האנשים שווים בדת, גזע ומין והשינוי מתחיל מאיתנו, לכן יש לשאוף לשוויון אמיתי. כל חייל צריך לחשוב על הערך המוסף בתפקיד שלו ולפעול מתוך שליחות אמיתית".להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן