את הקבוצה הפופולרית "רמתשרונים – תושבים למען תושבים" הקימו לפני 7 שנים דוברת וייזר ותמי גת אביב. כיום מונה הקבוצה מעל 31 אלף חברים והיא הגדולה באזור השרון ביחס למספר תושבי העיר

שרון יונתן

אין אחד ברמת השרון שלא מכיר את קבוצת הפייסבוק הפופולרית "רמתשרונים – תושבים למען תושבים" (בתמונה), החוגגת בימים אלו 7 שנים להקמתה. מדובר בקבוצת הפייסבוק החזקה והפעילה ביותר ברמת השרון עם 31,157 חברים, הגדולה ביותר באזור השרון ביחס למספר התושבים בעיר. רק לשם השוואה, קבוצת הפייסבוק הגדולה בהרצליה, עיר עם מספר תושבים כפול מרמת השרון, מונה כ- 15 אלף חברים.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

כמה נתונים פיקנטיים: 60% מסך חברי הקבוצה הן נשים, מתחילת ינואר 2020 הצטרפו לקבוצה 7,157 חברים חדשים, בקבוצה יש 22,000 חברים אקטיביים, היתר קוראים הכל אבל מעדיפים להיות לא פעילים. בחודש האחרון הועלו בקבוצה 5,437 פוסטים, כאשר מתחילת 2020 הועלו 41,675 פוסטים, עליהם הגיבו בצורה כלשהי 481,594 תגובות. הזמן הכי פופולרי בקבוצה הוא יום שבת בשעה 20:00.

את קבוצת הפייסבוק הקימו, לפני שבע שנים, דוברת וייזר, כיום סגנית ראש העירייה ואז יו"ר ועד ההורים היישובי, וחברתה תמי גת אביב, יו"ר ועד ההורים בתיכון "אלון".

וייזר סיפרה היום כיצד הכל החל: "הקבוצה החלה לפעול לפני כשבע שנים במטרה לייצר אינטראקציה מסודרת של תושבי רמת השרון לטובת העצמה והתייעלות של נושאים הנוגעים לכלל התושבים. הקבוצה משמשת במה לשמיעת והשמעת דעות תחת שמירה על כללי סובלנות, סבלנות וכבוד הדדי, דבר שאינו מובן מאליו במה שקורה ברשתות כיום. דבר לא פחות חשוב שנעשה בעמוד זה נושא הערבות ההדדית שמתבטאת בכל מיני סוגיות כמו עזרה במתן בסתר, תמיכה רגשית וסיוע לכל מי שמבקש".

וייזר מציינת מהו ייחודה של הקבוצה: "החברים בקבוצה מסמלים יותר מהכל את מנעד הדעות ומתנקזים אליו כמעט כל אוכלוסיית רמת השרון. הקבוצה הצליחה ומצליחה לייצר דיון מעמיק על הנושאים הבוערים של יום ביומו ויש לכך אין סוף דוגמאות. אני גאה בכך במיוחד בתקופה הזו של השסע והקרעים בעם ישראל שהקבוצה שלנו מצליחה לייצר שיח הגון ומכבד עד כמה שניתן בימים לא פשוטים אלו. אנו מצליחים לגעת בכל אחד ואחת ונותנים מענה למכלול בעיות וסוגיות המטרידות את תושבי רמת השרון. קבוצת הפייסבוק שלנו היא הפעילה ביותר ולטעמי גם החזקה ביותר בזכות קבלת האחר".

תמי גת אביב ציינה: "לנהל קבוצת פייסבוק כה פעילה דורש לא מעט, במיוחד בתקופות מורכבות ומאתגרות. האחריות שלנו על קביעת התכנים וניהול השיח, האחריות המשפטית כמנהלות קבוצה, הזמן שנדרש, כל זה לא תמיד קל אך כשרואים את הדברים המדהימים שקבוצה זו יוצרת והופכת למציאות – זה סיפוק גדול. תודה לכם רמתשרונים יקרים".

הדר פז טיפול נפשי באומנות
דברת וייזר ותמי גת
דוברת וייזר (מימין) ותמי גת אביב. מקימות קבוצת הפייסבוק "רמתשרונים" צילום: סיגל איילנד שילמן

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן