ששת יקירי רמת השרון לשנת 2020 הם: יהורם גאון, נאוה אייזן, רזיה גרשון, אילנה דותן, אברהם ניסים וד"ר צבי רון. תנו להם הרבה כבוד כי הם ראויים לו!

שרון יונתן


מועצת העיר רמת השרון אישרה בישיבתה אמש (ראשון) את המלצת הוועדה לבחירת יקירי העיר לגבי בחירת יקירי רמת השרון לשנת 2020. השישה שנבחרו הם: יהורם גאון, נאוה אייזן, רזיה גרשון, אילנה דותן, אברהם ניסים וד"ר צבי רון.

cocktails 2022. פסטיבל הקוקטיילים. 17-18 באוגוסט. מרינה הרצליה 18:00-23:00

הבחירה בזמר יהורם גאון הייתה בחירה אישית של ראש העירייה, אבי גרובר (בתמונה ביחד). גאון, יליד ירושלים ותושב רמת השרון בארבעים השנים האחרונות, מהאמנים הגדולים ביותר בישראל, אשר יצירותיו הפכו לחלק בלתי נפרד מהזמר העברי והתרבות הישראלית. התוכן הישראלי המקורי זיכה את גאון במהלך חייו בפרסים רבים, ובהדלקת משואה בטקס הדלקת המשואות הרשמי בהר הרצל בשנת 2017. רבים משיריו הפכו לנכס צאן ברזל בתרבות הישראלית. גאון מזוהה עם העיר ירושלים, ביצירתו ובפעילותו הציבורית. יחד עם זאת, הוא גר ברמת השרון ופועל בה כבר עשורים רבים.

אברהם ניסים הוא פעיל חברתי יליד שכונת מורשה. בצעירותו היה ספורטאי מצטיין ושוער הפועל רמת השרון, תפקיד שהקנה לו את השם "אברהם השוער". שימש במשך שנים ארוכות כמדריך נוער נערץ ולאחר מכן כמנהל מתנ"ס קריית הצעירים. פיתח את המתנ"ס והפך אותו למרכז מוביל לנוער ונוער בסיכון עם כ-4000 פעילים. ניסים הקדיש ונתן את כל כוחו במטרה להפוך את שכונת מורשה למקום טוב יותר וממשיך לסייע לאלפי תושבים גם היום במסירות נפש והתנדבות.

ד"ר צבי רון הוא מרצה וחוקר נמרץ מזה שנים רבות (מאז 1967) בחוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם באוניברסיטת תל אביב. צבי מתמחה בתחומי הגיאומורפולוגיה ופיתוח חופים. מכהן כנשיא בית הכנסת "שבת אחים" בנווה רסקו. לפני שני עשורים הנהיג צבי מסורת יפה וערכית במסגרתה חוקרים נערי בר המצווה לאחר העלייה לתורה את סיפור משפחתם, שורשיה, עלייתם לארץ, מורשתה ועשייתה במדינה, למען המדינה, בעיר ובקהילה. בדרך זו מדגיש צבי את מקומו של הנערים במסכת ההיסטורית, הלאומית והיהודית, משפחות רבות מאד מציינות כי חלק מן הדברים הנוגעים להיסטוריה המשפחתית שלהם נודעו להם לראשונה בזכות תחקיריו של ד"ר צבי רון ומבטאות זאת בדברי שבח ותודה. בדרכו הייחודית ובנעם הליכותיו ובפעילות מגוונת בקהילה תורם צבי באופן קבוע לקירוב לבבות בין חילוניים לדתיים, מסורתיים, ילדים, משפחות, נערים ונערות.

רזיה גרשון, תושבת רמת השרון, היא פסלת בינלאומית ומורה לבלט קלאסי ומודרני. בפסליהָ בולטת השפעת הגומלין בין הבלט, התנועה ובין אמנות הפיסול והציור. פסליה יצוקים ברונזה, ולמרות קשיות החומר, חש הצופה בעדנה וברוֹך במלוא עוצמתם. היא זכתה בפרסים בארץ ובחו"ל. עבודותיה מצויות בין היתר במשכן נשיאי ישראל, בית המשפט העליון, ארמון מלך ירדן, מוזיאון קלינטון ועוד. פסליה נרכשו על ידי קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה, בית המלוכה הבריטי והירדני, ועוד. בעבודתה זו הביאה לעיר מספר רב של מנהיגי הארץ והעולם ובכך הוסיפה כבוד רב לרמת השרון.

אילנה דותן היא יושבת ראש קהילת דרכי נועם ברמת השרון. דותן נולדה בצ'ילה ועלתה לישראל כנערה. שירתה בצה"ל במשך שש עשרה שנים והשתחררה בדרגת סגן אלוף. במהלך שירותה פיקדה על דורות של חיילים וחתרה תמיד להנחיל להם ערכים של מוסר עבודה, ואהבת הארץ ולתת להם דוגמא אישית במעשיה. מכהנת בהתנדבות כיושבת ראש קהילת דרכי נעם של התנועה ליהדות מתקדמת ברמת השרון מזה 25 שנה. הקהילה מציעה אלטרנטיבה יהודית מודרנית, יצירתית ושווה לכל, המבוססת על ערכי המסורת. דותן עוסקת בחיבור מאות משפחות מהאזור למסורת היהודית ולערכים היקרים לליבה. דותן הביאה לראשונה למבנה קבע לבית הכנסת של הקהילה ובזכות זאת גדלה הקהילה במהירות

cocktails 2022. פסטיבל הקוקטיילים. 17-18 באוגוסט. מרינה הרצליה 18:00-23:00

נאוה אייזן, ילידת רמת השרון, היא בתו של אליהו בנימיני ונכדתו של צבי בנימיני – ראש המועצה המיתולוגי של רמת השרון, ובת למשפחה חקלאית מוכרת בעיר ובארץ. נאוה עוסקת בפעילות ציבורית ענפה במזכירות נעמ"ת ברמת השרון, חברות בוועדות מועצה שונות בעיר, באגודה למלחמה בסרטן, הקונגרס הציוני ועוד. נאוה עבדה כעיתונאית בעיתון דבר, ובהמשך ניהלה את הארכיון לחינוך יהודי בישראל ובגולה ע"ש אביעזר ילין באוניברסיטת תל אביב. בשנים האחרונות מסייעת אייזן במאמצים להנציח את תולדות החקלאות במושבה, באיסוף וקטלוג חומרים ארכיוניים על תחילת התיישבות הראשונים ברמת השרון ועל התפתחות החיים בעיר.

אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון, אמר: "התושבות והתושבים שנבחרו ליקירי העיר הם אלה העושים את העיר לכל כך מיוחדת. בזכות הרוח וההתנדבות ושורה אין סופית של פעילויות. אני מברך כל אחת ואחד מהם ורוצה להודות להם על כל הטוב שהם עושים. ומילה מיוחדת ליהורם גאון בו בחרתי אישית. אני חושב שאחרי שנים כל כך ארוכות ברמת השרון היום אתה יכול כבר לומר בגאווה אני רמת שרוני".

חברת המועצה ענבל דדון, יו"ר הוועדה לבחירת יקירי העיר: "העיר שלנו היא עיר קטנה באופן יחסי, אך מלאה באנשים אשר מתנדבים ונותנים מזמנם ומרצם עבור הקהילה. גם בתקופה של משבר בריאות בינלאומי, יש אנשים שיוצאים מגדרם על מנת להמשיך ולפעול, לתרום לקהילה וליצור מציאות שמאפשרת לנו לראות את הטוב גם בתקופה מורכבת זו. אני גאה מאוד להיות מי שמעניקה את אות יקיר העיר, ומודה לחברי הוועדה שהשתתפו בתהליך הבחירה הלא פשוט".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן