בשורה לתושבי רמת השרון: סאגת הדפיברילטורים הסתיימה אחרי שנה ובתוך שבועות אחדים תחל העירייה בהתקנה של כ- 10 דפיברילטורים במקומות ציבוריים ברחבי העיר.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

מועצת העיר אישרה ביום ראשון פה אחד הצעה לסדר של סגנית ראש העירייה, דוברת וייזר, וחברה לסיעה מיכאל דורון להתקנה של דפיברילטורים מצילי חיים. את המהלך הניעה וייזר כבר לפני שנה במסגרת הצעה לסדר לרכישה של ״בימבולנסים״, כלי רכב קטנים לעזרה ראשונה לנפגעי התקפי לב ורכישת תיקי ציוד חסרים למתנדבי מד״א רמת השרון.

מנכ"לית העירייה דאז, שירלי פאר יגרמן, ביקשה להסיר את ההצעה מעל סדר היום והבטיחה כי העירייה כבר במהלכים להתקנה של  דפיברלטורים. בשל עזיבתה את התפקיד הנושא לא קודם ולכן וייזר ודורון הביאו את הנושא למועצה כהצעה לסדר שכאמור התקבלה פה אחד.

דפיברילטורים הם מכשירים חשמליים מצילי חיים המייצרים שוק חשמלי להסדרת קצב הלב במקרים של התקפי לב והחייאה במקרים של דום לב. הם נמצאים במוסדות חינוך ובמקומות ציבוריים הומי אדם וכאמור בקרוב יוצבו כעשרה מכשירים כאלו במרחב הציבורי ברחבי העיר. בין השאר: בשביל השדות במערבית, בשכונת מורשה, בנווה גן, שניים ברחוב סוקולוב, שניים ברחוב אוסישקין ובמקומות נוספים. כיום יש מכשיר אחד בלבד במרחב הציבורי, בכיכר העירייה המרכזית.

דוברת וייזר אמרה ל"שרון און ליין": צר לי שזה התעכב זמן כה רב אבל מוטב מאוחר מאשר בכלל לא. אם ההצעה שלנו תוביל להצלת נפש אחת בעיר – זה כאילו הצלנו עולם ומלואו ומילאנו את שליחתנו הציבורי להשקעה של כספי ציבור למען הציבור".

חבר המועצה ירון גדות: "אני שמח שלאחר פניות תושבים רבות התחילו בהתקנת דפיברילטורים. בחודשיים האחרונים אני בקשר עם מעיין זוסמן שמפעילה פרויקט הנצחה מרשים לזכר בעלה אורן. חשוב שיותקנו המערכות גם בגינות העיר ובמידה וזה לא יקרה שוב אעלה את הצעתי לסדר כדי לגרום לקואליציה לפעול למען התושבים".

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן