המרכז, שהוקם ברחוב הדיה, יופעל על ידי עמותת אלווין ישראל והוא יהווה מרכז יום חברתי ותעסוקתי ל- 15 אנשים עם מוגבלות קוגנטיבית. בהקמת המרכז היו שותפים עיריית רמת השרון, עמותת אלווין ישראל, משרד הרווחה וקרן שלם

שרון יונתן

בתמונה: חנוכת מרכז היום. צילום: באדיבות העירייה

קיץ מוגזם בהרצליה יולי אוגוסט 2022. לחץ לכל האירועים בעיר

עיריית רמת השרון חנכה הבוקר (רביעי) מרכז יום לאנשים עם מוגבלות קוגניטיבית. המרכז שיופעל על ידי עמותת אלווין ישראל, יהווה מרכז יום חברתי ותעסוקתי לאנשים עם מוגבלויות קוגניטיביות. במסגרת הפעילות יגיעו מידי בוקר חמישה עשר חניכים וייקימו פעילויות שונות. עבור חלק מהחניכים זו הפעם הראשונה שיצאו למסגרת תעסוקתית ואילו אחרים היו עד היום במרכזים בהרצליה ובערים סמוכות ולראשונה יוכלו לפתוח את הבוקר קרוב לבית.

מרכז היום החדש נפתח ברחוב הדיה במערב רמת השרון והוא פועל בסינרגיה עם השכונה, כאשר כבר בימים אלה החלו כמה מהשכנים להתנדב ולסייע בפעולות שונות והשאיפה שהמקום יהיה עוגן שכונתי. במרכז פועלים צוותי הדרכה, קלינאית תקשורת וצוות פרא רפואי המעניקים שירותים ל- 15 אנשים עם מוגבלות מעל גיל 40 המתגוררים בקהילה ובמערך הדיור התומך בעיר. המרכז החדש שימש בעברו כגן תקשורת ולו חצר רחבת ידיים בה הוקמה גם גינה טיפולית. בהקמת המרכז היו שותפים עיריית רמת השרון, עמותת אלווין ישראל, משרד הרווחה וקרן שלם.

אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון: "מרכז היום נמצא באחת הפינות האהובות עלי ברמת השרון ועכשיו אנחנו אוהבים אותה אף יותר. זה כיף גדול לראות חניך ומלווה מגיעים לכאן בחיוך רחב ופותחים את הבוקר בעבודה החדשה שלהם. רמת השרון הייתה חסרה במשך השנים מוסדות חינוך וקהילה לאוכלוסיה של אנשים עם מוגבלויות ואנחנו משלימים בקצב מואץ פערים. פתחנו ארבעה גני תקשורת שתי כיתות תקשורת ובהמשך יהיה גם מעון יום שיקומי ועכשיו סוף סוף יש מרכז תעסוקה ואנחנו עובדים על מוסדות נוספים".

מרכז יום רמת השרון
מרכז היום החדש במערב העיר

מרגלית פילר, משנה למנכ"ל אלווין ישראל: "אני רוצה להודות לכל השותפים בפרוייקט, לראש העירייה ומנכ"ל העירייה,  לצוות אגף הרווחה והשירותים החברתיים, לאגף מוגבלויות במשרד הרווחה על העשייה המשמעותית למען אנשים עם מוגבלות. מיקום המרכז החדש בלב שכונת מגורים יוקרתית,  בלב ליבה של האוכלוסיה, מהווה אפשרויות למפגשים בלתי אמצעיים עם תושבי השכונה בכל הגילאים ומהווה נדבך נוסף ביצירת חברה משלבת, לצד הסרת חסמים ודעות קדומות". 

חברת המועצה באצ'י אלקובי, מחזיקת תיק השירותים הקהילתיים והחברתיים בעיריית רמת השרון: "המקום הזה הוא עוד חלום קטן שמתגשם ואני חייבת להודות לליאורה דיקשטיין, מנהלת אגף השירותים החברתיים, שלא מפסיקה לחלום איתי ולהגשים. אני מציעה לכל מי שצריך למלא את הנשמה לתאם עם השירותים הקהילתיים שלנו ולבוא להתנדב כאן במרכז".

החברה העירונית לפיתוח תיירות הרצליה מארחת את פסטיבל ג'אז על הים. בימי חמישי 19:30-21:00 חוף אכדיה על הדשא. 9.6.22 ישרא-דיקסי בנד. 16.6.22 עדן הולן ואילן ליבוביץ'. 23.6.22 ליאוניד בטשקה. 30.6.22 חמישיית אסף יוריה וז/וקה פרפיניאן

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן