ששת האמנים, עם מוגבלויות, ישתתפו בתערוכת "מוסיפים על האור" שבה יוצגו צילומים, ציורים, ואיורים של כ- 15 בעלי צרכים מיוחדים מרחבי הארץ. כל הכבוד!  

שרון יונתן

בתמונה: שער האסופה "מוסיפים על האור". מאיירת: דניאל אונגו לוי (לקוית ראייה)

יצירותיהם של 6 אמנים ממועדון החברתי של קבוצת "רקפת" במגוונים גולן ברמת השרון יכללו בתערוכה שתיפתח בנתניה ב- 15 בפברואר ובה יוצגו ציורים, צילומים ואיורים של אמנים עם צרכים מיוחדים שאוגדו לאסופה שנקראת "מוסיפים על האור".

את הרעיון יזמה אסתר דגן קניאל שבמשך מספר שנים סיפרה ספורים לקבוצת לקויי ראייה. לפני שנה, במסגרת מפגשיה איתם, קראו יוצרים מקומיים בעלי מוגבלויות שירים שכתבו. פעילות זו הסבה להם התרגשות, אושר, שמחה ואור קרן מפניהם ואז החליטה אסתר וחשבה שאם כבר אז שנעשה זאת כקבוצה על מנת שהאור יגיע הכי רחוק לכל רחבי הארץ: לירושלים, כפר סבא, באר שבע, מודיעין, נתניה, חיפה ועוד.

הקול קורא יצא והפך מחזון למציאות – 70 יוצרים עם מוגבלויות : חרשים, עיוורים, חולי פוליו, שיתוק ילדים, אוטיסטים שלחו כ- 150 יצירות מפרי עטם (שירים וסיפורים) לצד יצירות אמנות שכוללים ציורים, צילומים ואיורים. לדוגמא, האיורים שבספר הם פרי יצירתה של לקוית ראיה.

בימים אלה האסופה קורמת עור וגידים לספר ממשי בהוצאה לאור וכאמור בחודש פברואר תתקיים תערוכה של האמנים שמשתתפים באסופה.

בין הכותבים המשתתפים באנתולוגיה נמצאים חברים מהמועדון החברתי "רקפת" שברמת השרון אשר הוקם על ידי רקפת ורונית, אימהות לבוגרים עם צרכים מיוחדים, במטרה להעניק להם מענה חברתי לאותם בוגרים בני +20, עם הנמכה קוגניטיבית ולקויי למידה מורכבים עם תפקוד גבוה.

במועדון החברתי יש מגוון סדנאות כמו סדנת פוטו ווייס, להנגשת שפת הצילום, כלבנות טיפולית, מועדון הסרט הטוב, יוגה צחוק, מפגשים חברתיים ופעילות עם הקהילה. דווקא בתקופת הקורונה, או אולי בזכותה, כאשר המפגשים השבועיים לא יצאו לפועל בצורה סדירה, המוזה שרתה על החברים והם שלחו גם שירים וגם צילומים. אתם כמובן מוזמנים לבוא, להתרשם ולהוסיף על האור.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן