ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, הודף את הביקורת על כך שטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ברחבת יד לבנים היה תחום ומוגבל לנרשמים מראש. ברוידא הסביר כי העדיף שבטקס יצפו 2,000 אנשים ולא 350 אנשים בתוך אולם יד לבנים

שרון יונתן

ראש העירייה, חיים ברוידא, הדף שלשום את הטענות על כך שרחבת יד לבנים הייתה תחומה בטקס יום הזיכרון לחלי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה שהתקיים ביום שלישי האחרון.

בעל.ת עסוק, רוצה שיכירו אותך? לקבלת חשיפות שיא בשרון אונליין לחצ.י כאן!

בשל מגבלות הקורונה, הכניסה לטקס הייתה השנה על ידי רישום מראש ותושבים שהגיעו למקום נתקלו בגדר שחורה ולא יכלו לצפות בטקס, דבר שעורר את זעמם.

ברוידא הסביר שלשום (שישי) בעמוד הפייסבוק שלו מדוע הדבר נעשה בצורה הזאת: "כל אירוע המוני, גם בשגרה, דורש רישיון משטרתי, על אחת כמה וכמה כיום, תחת מגבלות התו הסגול בעידן הקורונה. בפני העירייה עמדו שתי אפשרויות: האחת, לקיים את עצרת יום הזיכרון בתוך אולם יד לבנים, בתפוסת של 350 איש בלבד, כמתחייב מהתו הסגול. המשמעות, שרק נציג בודד מכל משפחה שכולה ברעננה, היה נוכח בטקס. האפשרות השניה הייתה להיצמד למסורת ולקיים את הטקס ברחבת יד לבנים, תחת כיפת השמיים, וכך מאפשרות ההנחיות החדשות תפוסה של 2000 איש. בחרנו באפשרות השניה. כדי שכל משפחה שכולה תוכל לצרף מספר רב של בני משפחה לטקס".

ברוידא הסביר כי המשטרה חייבה את העירייה לתחום את הרחבה מאחר והיא נמצאת ברחוב בעיר. "עשינו את מה שנדרש מאיתנו. מבחינתי, האפשרות לצמצם את הטקס ל-350 נוכחים, עם נציגים בודדים ממשפחות שכולות, לא באה בחשבון. אני גאה כבן הארץ הזאת וכראש העיר רעננה, שהצלחנו לקבץ את כל מי שרצה מהמשפחות השכולות להיות נוכח בטקס ואפשרנו בשאר המקומות שנותרו, עד לתפוסה של 2,000 איש, כניסה על פי קדימות של רישום מראש כדי למנוע אי נעימות".

ברוידא הסביר עוד כי העירייה הבהירה מספר פעמים ובכל מדיה אפשרית שלא תתאפשר כניסה מעבר להיתר ברישיון. "השיח המתלהם מאחורי המקלדת אינו מכבד את הנופלים ואת המשפחות השכולות. גם אני מלא בתקווה, שאט אט נמשיך לחזור לשגרה ונוכל לחבק ביחד כשצריך ולחגוג ביחד כשצריך".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן