יוזמה של נועה בן ברק, תלמידת כיתה י"א מתיכון הראשונים בהרצליה, הפכה לפרויקט נפלא למען משפחות נזקקות. רוצים לעזור ולתרום? מוזמנים לקנות את צנצנות הריבה המשובחות. נועה: "זוהי שעתה היפה של הקהילה בה אנחנו חיים, שכל תרומה קטנה יכולה לעשות שינוי גדול"

שרון יונתן

יוזמה נפלאה של נערה מהרצליה למען הזולת: נועה בן ברק (16 וחצי), תלמידת כיתה י"א בתיכון הראשונים, יצאה לאחרונה בעזרת חבריה וחברותיה (בתמונה) לפרויקט "רגע מתוק" למכירת צנצנות ריבה, כאשר כל ההכנסות ממכירתן מועברות למשפחות נזקקות מהרצליה.

נועה, מדריכה בשבט הצופים "רשפים", מספרת כיצד נולד הרעיון: "בזמן האחרון אני בחיפוש אחר זהות ומשמעות. חשבתי איך אני, מהמקום שלי, יכולה לתרום ולעזור, והגלגלים שלי במוח התחילו לעבוד. אחד הערכים שמשרישה תנועת הנוער בחבריה היא הרוח האקטיביסטית, ההבנה שהכוח בידינו, שיש בידיים של כל אחד מאיתנו היכולת להוביל לשינוי. אנחנו רק צריכים לדעת איך לתעל את הכוחות האלה לדברים חיובים".

היוזמה קיבלה תפנית בעת מפגש עם עמית שוורצברג ממשק שוורצברג הנמצא בסמוך לשדה התעופה בהרצליה, כפי שסיפרה נועה: "בזכות המלצה של חברה טובה פנינו לעמית ממשק שוורצברג באחד מהביקורים השבועיים שלנו ושאלנו האם נוכל לקחת בחינם קצת מהפירות כדי להכין רק ריבה. לפתע שני צידי המוח שלי התחברו להם זה לזה ועלה לי הרעיון לפרויקט ״רגע מתוק״ וכך למעשה נולד הפרויקט".

נועה מספרת על מהות הפרויקט: "רגע מתוק הוא פרויקט חברתי בו מתנדבים מהשכבה הבוגרת בשבט שלי מכינים ריבות מאותם פירות שסיפרתי עליהם, ומצנצנות שגם הגיעו בתרומה ממקס סטוק. את כל ההכנסות ממכירת הריבות בעיר נתרום עבור סיוע כלכלי למשפחות הנזקקות בהרצליה, בעקבות משבר הקורונה".

עד כה נמכרו 210 צנצנות בסכום של 4,200 שקלים, אבל אתמול הבטיח ראש העירייה, משה פדלון, כי על כל שקל שנאסף ממכירה העירייה מוסיפה שקל משלה, כך שההכנסות מהפרויקט עומדות כבר על 8,400 שקלים.

נועה, מה הפרויקט נותן לך ולחברייך?

"מאחורי הפרויקט עומדת כוונה נוספת. בתקופה האחרונה אנחנו נמצאים הרבה יותר לבד, קשה לקום מהמיטה, רוב היום אנחנו לא פוגשים אנשים חוץ מהתא המשפחתי שלנו, וחברי הכיתה נראים כמו בועות במסך. השתתפות בפרויקט אמורה לתת גם משהו לנשמה. שעתיים בשבוע בהם הכל נעצר. הפוגה משיעורי הבית או מהעבודה, אפשר לשים מוזיקה ברקע, זמן איכות קטן עם עצמך או האחים וההורים. חשוב לי לציין ולחשוף את כל הקוראים כי בהרצליה בכל יום נעשים עשרות פרויקטים שונים שמטרתם לעזור לתושבי העיר. זוהי שעתה היפה של הקהילה בה אנחנו חיים. שכל תרומה קטנה יכולה לעשות שינוי גדול. חייבת להגיד שהתהליך לא פשוט, צריך לפתור המון בעיות אבל התחושה הזאת שאני עושה משהו שגדול ממני פשוט ממלאת".

מה המסר שלך לתושבי העיר?

"אני מזמינה את כולכם לעשות דברים שימלאו אותם. אפילו אם זה דברים קטנים. להתחיל בלעשות קניות לשכן הזקוק לעזרה, להרים את הזבל מהרצפה. בתהליך אני כל כך שמחה לראות איך אנשים פותחים את הלב שלהם. איך שוב ושוב אני פשוט מרימה טלפון לבעלי מקצוע שונים, מספרת להם על הרעיון הקטן שלי והם מיד בחיוך גדול ובזרועות פתוחות מסכימים לשתף פעולה".

נועה מודה לאנשים שבלעדיהם הפרויקט הזה לא היה יוצא לפועל: "אני רוצה לציין את עמית שוורצברג שמלווה אותי מהרגע הראשון של הפרויקט ועושה מעל ומעבר, עונה לכל הודעה, בקשה, מענה, טענה שיש לי באופן סבלני ותמיד מסיים ב״זה ממש בקטנה״ או משפט בסגנון. ולא רק הוא, גם המתווך דורון כץ שמע על הפרויקט ומיד הבין שזו הזדמנות כפולה ורכש 20 צנצנות ריבה עבור מתנות ללקוחותיו. יש גם שיתוף מלא ביני לבין העיירה ומיטל המופלאה מלווה אותי צעד צעד, ומשתדלת למצוא פתרון לכל בעיה".

מה היעד שלך?

"כבר הצבתי לעצמי יעד. אני יותר מאשמח אם נצליח לגייס יחד כ- 20,000 ש״ח תרומה. אם גם אתם רוצים לקנות ריבה ביתית בטעמים שונים ולעזור למען מטרה חשובה צרו קשר לטלפון 0587782004".

ריבות לפרוייקט רגע מתוק
צנצנות הריבה של פרויקט "רגע מתוק" – תרומה למשפחות נזקקות

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן