הטקס יצא לפועל בעקבות יוזמה של גננת מגן אסיף שביקשה להכיר לילדי הגן את סיפורו של האיש שעל שמו נקרא הרחוב בו נמצא אשכול הגנים ומתגוררים חלק מהילדים

שרון יונתן

בתמונה: הטקס לזכרו של נתן אלבז. צילום: באדיבות העירייה

מחווה מרגשת לזכר חייל צה"ל שנפל: אתמול (שני) התקיים טקס ממלכתי לזכרו של החייל נתן אלבז ז"ל, ברחוב הקרוי על שמו בשכונת גליל ים.

הטקס התקיים בעקבות יוזמה של הגננת יעל רחמים מגן אסיף שרצתה להכיר לילדי הגן את סיפורו של האיש שעל שמו נקרא הרחוב בו נמצא הגן ומתגוררים חלק מילדיו. היא פנתה לעירייה עם הצעה להקים אנדרטה ברחוב אליה תוכל לצאת עם הילדים.

ראש העירייה משה פדלון נענה לבקשתה וקיים הבוקר טקס ממלכתי בהשתתפות משפחתו של נתן אלבז ז"ל, שר הדתות הרב יעקב אביטן, הרב המרוקאי הראשי להרצליה יעקב שלוש, נציגי העירייה, וכמובן כ- 300 ילדים, גננות וסייעות מהגנים אסיף, שוהם, צוקית, סלעית, גורן, אדמונית, סתווית ותורמוס. בתחילת הטקס כל ילד קיבל מהעירייה כובע ודגל ישראל. את היוזמה לקריאת הרחוב על שמו של אלבז הוביל חבר המועצה משה ועקנין.

ילדי הגנים בטקס

נתן אלבז ז"ל נולד במרוקו. בגיל 17 עזב את משפחתו ועלה לבדו לישראל, מתוך שליחות ציונית ואהבת המולדת. הוא התגייס לצה"ל ובמהלך ביצוע משימה של פירוק רימונים, הניצרה של אחד הרימונים השתחררה. נתן מיד הבין את גודל הסכנה, מיהר להתרחק מהמקום עם הרימון בידו, ונשכב עליו כדי להציל בגופו את חבריו. הוא הקריב את חייו למען חבריו בפעולה הרואית ואמיצה. בזכות מעשה הגבורה הזה, נתן קיבל "עיטור מופת" מצה"ל.

ראש העירייה משה פדלון הודה בטקס לגננת יעל רחמים על היוזמה למען ילדי הגן, איחל לילדים חג עצמאות שמח ואמר: "עוד כמה ימים יחלו חגיגות יום העצמאות בעיר, והשנה, בשל מגבלות הקורונה, הן יתקיימו בעשרות מוקדים קהילתיים שיהיו קרובים לבתים של כל אחד ואחת מתושבי העיר. באופן הזה כולנו נוכל ליהנות ולבלות עם המשפחה והחברים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן