השחקנית, זמרת ומאמנת לאורח חיים בריא, מיכל צפיר, תושבת רמת השרון, חיפשה התנדבות עם משמעות והגיעה לפרויקט "נפגשים" של מכבי שירותי בריאות. בחירה מקרית באישה עם שם זהה לאימה שנפטרה, התגלגלה לחברות אמיצה ומיוחדת

 

שרון יונתן

 

לפני כשנה חיפשה מיכל צפיר (53), תושבת רמת השרון, מקום משמעותי בו תוכל להתנדב. היא חיפשה דווקא מפגשים עם אוכלוסייה מבוגרת ממנה. "היו לי כמה שבועות שבהם זה עבר לי בראש ופתאום, ממש במקרה קיבלתי מייל ממכבי שמספר על פרויקט התנדבות חדש, אז הגעתי למפגש הראשון כדי לשמוע פרטים נוספים", מספרת מיכל.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

לאחר המפגש הראשון, החל תהליך הציוות בין המתנדבים למטופלי מכבי. מיכל קיבלה טלפון המבשר לה כי ישנה מטופלת המתגוררת ברמת השרון ועונה לשם מזל "העיניים והלב שלי התרחבו מייד, לאמא שלי זכרונה לברכה קראו מזל. הרגשתי שזה משמיים ומיד הסכמתי להיפגש איתה".

מיכל הגיעה לביתה של מזל פלץ (בתמונה), בת 86 מרמת השרון. הקליק קרה תוך כמה שניות. הן התחילו לדבר והשיחה זרמה בקלילות. מזל סיפרה למיכל על תובנות החיים, על הקריירה שניהלה בתחום האופנה, על המקומות בהם ביקרה בעולם, על משפחתה וחבריה. מיכל מהצד שלוה, האזינה בשקיקה לסיפורים ולחכמת החיים של מזל. "היא אישה כל כך עוצמתית" מספרת מיכל על מזל "ניהלה קריירה, עשתה הכול באופן עצמאי, הייתה פמיניסטית עוד לפני שידעו מה זה בכלל".

במשך חודשים ארוכים נפגשו השתיים אחת לשבוע, ניהלו שיחות נפש, החליפו חוויות, היו אוזן קשבת אחת של השנייה. כל הזמן הזה, מזל לא זיהתה את מיכל כדמות מוכרת "בפעם הראשונה שהיא נכנסה לביתי ראיתי שיש לה אור על הפנים. היא חייכנית ומלאת ביטחון, עם לב רחב, אבל לא הבנתי שהיא מפורסמת" מספרת מזל. רק אחרי כמה חודשים, במהלך שיחה עם נכדיה בה הראתה להם במקרה תמונות עם מיכל, גילתה מזל שהיא שחקנית ודמות מוכרת בציבור "זה כל הקסם" מוסיפה מיכל "נוצר בינינו חיבור אמיתי, בלי שום קשר לעיסוק שלי ולעובדה שאני מוכרת בציבור".

כבר כמעט שנה שהן נפגשות באופן קבוע, אחת לשבוע. בתקופת הקורונה המאתגרת, הן נשמרות ונזהרות, אך לא מוותרות על הקשר שנרקם ביניהן. "בתקופת הסגר של הגל הראשון המשכנו לשמור על קשר טלפוני, זה היה קשה מאוד אבל הבנו שכדי לשמור אחת על השנייה אנחנו חייבות להיזהר. דווקא בתקופת הקורונה היה לי מאוד חשוב לשמור על הקשר הזה כי הבדידות והמרחק מאוד קשים לנפש" מסבירה מיכל. גם מזל מספרת כמה הקשר עוזר לה בתקופת הקורונה: "התקופה הזאת מאוד קשה. הבידוד, האיסור לצאת מהבית, הבדידות קשה מאוד. הקשר עם מיכל הוא כמו מתנה עבורי, כל עוד אני בחיים, אני לעולם לא אוותר עליה. היא כל כך מיוחדת ואוהבת, אני מרגישה שזכיתי".

מיכל מצידה מרגישה שהיא המרוויחה הגדולה מהקשר הייחודי הזה: "אנשים חושבים שנתינה מתבטאת בחומר. אבל זה לא נכון. חיוך, תשומת לב, אוזן קשבת, אלו הנכסים הכי גדולים שאנחנו יכולים לתת לסביבה שלנו. התנדבות משפרת את איכות החיים ותורמת המון, אני ממליצה בחום לכל מי שמתלבט לעשות את זה, פשוט ככה".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

פרויקט "נפגשים" מחפש עוד מתנדבים. ניתן לפנות למייל nifgsimsharon@mac.org.il או למספר הטלפון 03-5488511 ולהשאיר הודעה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן