את הפרויקט יזמה ומובילה מעיין ברגר, בת 21 מרמת השרון. במסגרת הפרויקט תרומות כספיות יוסבו לשוברים, באמצעותם משפחות נזקקות יוכלו לרכוש פריטי לבוש חורפיים. מעיין מסבירה: "אין מינימום לנתינה מבחינתי. כל אחד תורם מה שיכול, והכוח שלנו הוא הביחד"

 

שרון יונתן

למרות גילה הצעיר יחסית (21), למעיין ברגר מרמת השרון חשוב לא רק לדאוג לעתידה אלא להיות מעורבת בכל מה שקורה סביבה. זאת הסיבה שלא נותרה אדישה להשלכות מגפת הקורונה על משפחות מעיר מגוריה והחליטה לנקוט בפעולה ולעזור להם. מכאן נולד פרויקט שיזמה ונקרא "עולם ומלואו" והוא מיועד למשפחות קשות יום, המוכרות לשירותי הרווחה בעיריית רמת השרון. מעיין היא רקדנית ומורה למחול ומתחילה השנה לימודי הנדסה תעשייה וניהול.

מתאמנים בלי תוצאות? יעל רותם דיאטנית קלינית!

"רעיון הקמת הפרויקט התבשל אצלי במהלך הגל השני של מגפת הקורונה" מספרת מעיין (בתמונה)  ל"שרון און ליין" ומסבירה: "בין שלל הכתבות השונות שראיתי, המעידות על המצב הכלכלי-חברתי במדינה שלנו, חשבתי איך אני יכולה לתת את שבאפשרותי. החשיבה הראשונית הייתה איסוף וחלוקה של סלי מזון, אבל כל עוד אני גוף פרטי וקטן, ולא עמותה מוכרת, אין לי כל סבסוד שיכול לעזור ולייעל את עלויות סלי המזון, ולכן חיפשתי כיוון שיוכל להביא את המקסימום ללא עזרה או תלות חיצונית. ואז הגיע הרעיון של שוברי הקנייה ללבוש החורף. פניתי ל"אגדה של בגד", מרכז הלבשה ברמת השרון, שגם הוא כמו רבים בתקופה זו סגור ולא מתפרנס. הצעתי להם להיות חלק מפרויקט "עולם ומלואו".

מעיין, ספרי לנו איך עובד הפרויקט.

"הפרויקט עובד בצורה של איסוף כספי תרומות מאנשים פרטיים. כל 200 ש"ח שנאספים מומרים לשובר קנייה ב"אגדה של בגד" בעזרתו יוכלו אותן משפחות נזקקות לרכוש כ-10 פריטי לבוש חם לעונה כמו: גרביים, גופיות ארוכות, טרנינגים, פיג'מות ועוד, כאשר מרכז ההלבשה לא יגבה מהמשפחות את המחירים הרגילים, אלא יעניק הנחה משמעותית. כך הפרויקט מאפשר את ההזדמנות לדאוג שאותן משפחות יעברו את החורף בצורה הטובה ביותר ובמקביל לתמוך ולהעצים עסק מקומי בתקופה לא פשוטה שכזו".

הפרויקט צובר תאוצה?

"אכן, הפרויקט צובר תאוצה וזה באמת כיף ומרגש לראות את הנתינה הקהילתית שלנו. בייחוד מרגש אותי לראות שלמרות שאנחנו בשיאו של פילוג בעם, ואפשר להרגיש את זה מכל כיוון, את השנאה והשסע הגדולים מתמיד, כך במקביל גם יש תחושה של אחדות וסולידריות, תחושה של אויב משותף, הקורונה, שמחבר את כולנו כנגדו, תחושה של אחד בשביל האחר. התחושה הזו באה לידי ביטוי בתקופה הזו באופן יוצא דופן בעיני. אוטומטית יותר קל לנו כאנושות לראות את הרוע והשנאה, ואני כמובן לא ממעיטה בזה, וכן חשוב לפעול לתיקון המצב, אך יחד עם זאת חשוב לי שנסתכל גם לטוב שנהיה בינינו, וגם אותו לשמר".

מה הצפי למתן כספי התרומות לנזקקים?

"אין ספק שהמטרה שלי היא להצליח להגיע ולגעת בכמה שיותר משפחות שצריכות אותנו בימים אלו. בשביל זה אנחנו צריכים את התרומות שלכם, תושבי העיר. המשפט שעומד בראש הפרוייקט, הוא משפט שאני מאוד מאמינה בו – כל אחד נותן את שבאפשרותו, ויחד אנחנו יוצרים עולם ומלואו. אין מינימום לנתינה מבחינתי. כל אחד תורם מה שיכול, והכוח שלנו הוא הביחד".

התרומות מתבצעות דרך הפיי בוקס. בקישור – https://payboxapp.page.link/KLtShqsMfHgru2dEA

מתאמנים בלי תוצאות? יעל רותם דיאטנית קלינית!

לא חייבים להוריד את האפליקציה כדי לתרום. מי שמעוניין מוזמן לפנות למעיין בטלפון 054-3331019.

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן