כ- 160 עצים חדשים ניטעו בשיתוף עם עמותת "יוזמת האנרגיה הטובה". ראש העירייה רפי סער: "כפר סבא, המובילה את ערכי הקיימות בקרב הרשויות בישראל, הייתה הרשות הראשונה שזכתה בקול קורא זה"

שרון יונתן

הנטיעות בכפר סבא. צילום: דוברות העירייה

עשרות עצים חדשים מצטרפים לנוף הירוק של כפר סבא: כ-160 עצים ניטעו ביום שישי האחרון בכפר סבא במסגרת נטיעות יער אקלים בשיתוף עמותת "יוזמת האנרגיה הטובה" וכחלק מזכיית העיר בקול קורא מטעם העמותה, שתרמה את העצים.

אירועי הנטיעות התקיימו בשני שטחים בעיר, בשכונת גאולים ובשכונה הירוקה, לאחר שאלה אופיינו ונבחרו בהמלצת מחלקת גנים ונוף באגף חזות העיר, כמענה להגדרות של הקול קורא מטעם העמותה.

השטחים הוכנו יום קודם לנטיעות, כולל חפירת הבורות ופריסת ההשקיה, על ידי צוותי העמותה ומתנדבים, עובדי מחלקת IT של חברת "נטפים", שגם תרמה את ציוד ההשקיה לפרויקט.

בזכות שיתוף פעולה הדוק ופורה עם חברי הוועדים של שתי השכונות, הגיעו לנטיעות עשרות תושבים, אשר נטעו במשך מספר שעות עשרות עצים, ביניהן עצי זית, אלונים, אלות, חרוב, שיזף, שקד ועוד, שטופחו על ידי תלמידים על גג דיזנגוף סנטר – וכל זאת בליווי הסברים מרתקים על חשיבות העצים לאקלים כדור הארץ ועל תהליך הנטיעה הנכון.

ראש העירייה רפי סער: "כפר סבא, המובילה את ערכי הקיימות בקרב הרשויות בישראל, הייתה הרשות הראשונה שזכתה בקול קורא זה, כהמשך ישיר לפעילות שלנו הכוללת נטיעת מאות עצים במרחב הציבורי מדי שנה. לא בכדי דורגה כפר סבא במקום הראשון בקרב הרשויות הגדולות בישראל, כעיר בה שיעור התושבים המרוצים מהשטחים הירוקים הוא הגבוה ביותר. נמשיך לפעול ולפתח שטחים ירוקים בעירנו, לשמור על הנוף האורבני ולשמור על סביבת האקלים שלנו".

פרויקט "יער האקלים" הוא פרויקט נטיעת עצים אחראית ואקולוגית, שמטרתו נטיעת כמות משמעותית של עצים כדרך להתמודדות עם משבר האקלים והעלייה בצפיפות האוכלוסייה במרחב העירוני בישראל. יש לציין, כי בהמשך יינטעו בשטחים אלה שיחים וצמחים, ביניהם צמחי תבלין ופרחי בר, כמו גם טיפוח העצים ושימורם.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן