משבר הקורונה מעמיד בסכנת סגירה את חוות קרן-אור, המצילה בעלי חיים הנמצאים בסכנת חיים. מיקי כץ מהרצליה, המתנדבת בחווה מזה מספר שנים, מבקשת ממכם לפתוח את הלב ואת הכיס כדי למנוע את סגירת החווה

 

משברים כלכליים משפיעים על כל העולם, מחלשים ועד חזקות, עניים ועשירות כאחד. חלק ירגישו את זה באופן מיידי וחלק רק לאורך זמן. בעת משבר כלכלי כולנו נדרשים לקיצוצים בהוצאות, אין מה לעשות, הדבר הראשון שעושים תמיד זה לעבור על חשבון הויזה ולהתחיל לקצץ איפה שאפשר.

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

מה המקום הראשון שבו אנחנו נוטים לקצץ? תרומות. כל מה שאינו חובה ואינו מיידי עבורנו ועבור המשפחה, יהיה הדבר הראשון שירד מרשימת ההוצאות החודשיות שלנו. זו לא ביקורת חלילה, זה הגיוני וברור, הבעיה הגדולה היא שהעמותות הן הראשונות לקרוס, עוד לפני העסקים והעצמאיים והעובדים שהופכים למובטלים, עמותות שכל מטרתן היא עזרה לזולת, קורסות ללא מימון ממשלתי מתאים וללא שום פיצוי.

שמי מיקי כץ, אני תושבת הרצליה מלידה, בת 44. בין יתר עיסוקיי הרבים, אני פעילה למען זכויות בעלי חיים מזה 6.5 שנים. בשנתיים וחצי האחרונות אני מתנדבת בחוות הצלה קסומה ומיוחדת במושב עדנים, שנמצא ליד הוד השרון, הנקראת חוות קרן-אור – חוויה הדדית בחווה שיקומית, המתמחה בחילוץ והצלה של בעלי חיים. מחיות בית ועד חיות משק, בעלי חיים שננטשו, בעלי חיים שעברו תאונות קשות, חיות שעברו התעללות, וגם בעלי חיים ממשקים אשר מועמדים להמתה. מדובר בחווה טיפולית, המשלבת בצוות המתנדבים אנשי בעלי מוגבלויות על הרצף האוטיסטי, הלומי קרב ונכים שכחלק מהמסגרת הטיפולית והמשקמת שלהם מגיעים לחווה ומתנדבים למען בעלי החיים.

בעלי החיים מגיעים לחווה, במקרים רבים במבצעי חילוץ מורכבים מאד, מקבלים טיפול רפואי ועוברים תהליך שיקום ארוך, עד למצב בו הם פשוט יכולים לחיות, כמו שאמורים לחיות, אבל במקום בטבע, בסביבה הכי טבעית שנוכל להעניק להם.

חיות פצועות בחוות קרן-אור

לחוות קרן-אור הגעתי ממש במקרה לפני שנתיים וחצי, ביריד פתוח שהיה שם לכבוד חג שבועות. הגעתי עם אבא שלי, יעקב, בן 86 אז, חובב חיות מושבע, ועם בני הבוגר, העיניים נפקחו מייד כשנכנסו, אל מול השפע באהבת חינם שקיבלנו שם מחזירים, חמורים, אווזים, כבשים ועוד מלא בעלי חיים מאושרים שרק רצו ללקק ולהתחכך. עוד באותו היום הפכנו להיות תורמים של החווה ובהמשך, מהר מאד, הפכנו, בתי קרינה ואני, למתנדבות מן המנין.

אנחנו מנהלות את ירידי החגים בחווה, סיורים של עשרות אנשים שמגיעים להכיר ולהתרשם, כיף ענק. בנוסף, אני עורכת סיורים לקבוצות מבקרים, שעה של אסקפיזם מוחלט, בקרב חמורים רכים רעמה, וחזירים רטובי אף, ממליצה בחום.

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

חוות קרן-אור הגיעה למצוקה כלכלית קשה ביותר בשנת 2020 עם משבר הקורונה. הגענו לנקודה שבה אנחנו נמצאים עם חרב מעל ראשנו, ובסכנה ממשית כי נאלץ לסגור את שערי החווה ולהפסיק לקבל דיירים חדשים ולהציל את הזקוקים לנו ביותר.

הכנסות החווה לאורך השנים נובעות מתרומות של אזרחים אוהבים בלבד, הוראות קבע, מבצעי איסוף תרומות, ירידים מקסימים שאנחנו עורכים 4-5 פעמים בשנה, ובמיוחד מסיורים לימודיים שאנחנו עורכים כל יום שישי ושבת, ובעונות האביב והקיץ גם באמצע השבוע. בשנה האחרונה, עם כל תקנות הקורונה הנוקשות, נאלצנו לסגור את שערי החווה. זה היה צעד כואב, כל פעם השתכנענו שהנה עוד מעט זה נפתח, ותכף חוזרות לשגרה, כי הרי בעלי החיים אינם מדבקים, וגם אף אחד מהם מעולם לא חלה בקורונה, אבל החוקים הקפדניים מנעו מאיתנו להשתכר ולהמשיך לממן את פעילות החווה.

בניגוד לעצמאיים (חלקם) ולעובדים בשכר, עמותות לא קיבלו שום פיצוי מהמדינה כדי להמשיך לממן את הפעילות שלהן, וכך מצאנו את עצמנו בנקודה הכי רגישה וקשה, עם הצורך לקבל החלטה – סוגרות או ממשיכות? זה ברור שהתשובה היא ממשיכות.

ולכן, פתחנו בקמפיין גיוס המונים, שמטרתו לגייס מספיק כסף – 250,000 שקל, לטובת הצלת החווה. הכסף נועד לשלם את החובות שהצטברו לחווה בשנה האחרונה לספקים, וטרינרים שונים, בתי חולים לחיות, חשבונות שונים של החווה (השכורה) וכדי להצליח לממן את המשכיות החווה לשנת 2021, בתקופה של אי וודאות ודיבורים על סגר שלישי הממשמש ובא, וכמובן החורף שעומד להתחיל ממש בקרוב וימנע מאיתנו להמשיך בסיורים ואירועים מכניסים.

בקמפיין תוכלו למצוא תשורות שתרמו לנו בעלי עסקים שונים, וגם כרטיסים לביקורים בחווה, נשמח מאד אם תסייעו לנו להציל את החווה, הבית של כ- 200 דיירים הולכים על 2, 3, ו- 4. לתרומות עבור הצלת החווה: לחצו כאן

חיות בחווה – תירמו להצלתם

.

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן