ארבעה חיילים מהרצליה נבחרו כמצטיינים לכבוד יום העצמאות: רעות שמעוני וראלף פגריגן כמצטייני נשיא המדינה, עמי אלקלעי ורן דיין כמצטיינים ביחידותיהם. אנו מצדיעים להם!

שרון יונתן

בתמונה: רעות שמעוני וראלף פגריגן. צילום: דובר צה"ל

יום העצמאות הנוכחי היה שמח במיוחד עבור מספר חיילים מהרצליה שנבחרו כמצטיינים בצבא: שני חיילים שזכו בהצטיינות נשיא המדינה לשנת 2021 ושני חיילים שזכו להצטיינות מיחידותיהם.

רעות שמעוני

סמל רעות שמעוני, בת 19 מהרצליה, היא תצפיתנית שמשרתת בחטיבה המרחבית אפרים. רעות, בוגרת תיכון היובל, נמצאת בתפקידה מזה שנה וחודשיים. רעות נבחרה לקבלת אות מצטיינת הנשיא בזכות הדרך שעברה ומאמציה למלא את תפקידה על הצד הטוב ביותר. 

השבוע אמרה בגאווה: "התפקיד ממלא ומספק מאוד, אני כל יום קמה עם תחושה משפחתית, יכולה לומר בפה מלא שזכיתי בחברות לחיים".

עם זאת, רעות מספרת כי התפקיד כולל בתוכו המון אתגרים וכי בעבר אף חשבה לוותר על תפקידה, אך גישתה השתנתה ובמהלך תקופת הקורונה והסגר התאהבה בתפקיד.

על אף הקשיים, רעות מדגישה את השליחות הגדולה בשירות שלה ומאחלת לכל אחד ואחת בכל תפקיד שהוא להרגיש כמוה. בנוסף היא מתארת עם חיוך גדול על הפנים: "לכל התצפיתניות המשרתות ועתידות לשרת בתפקיד זה, תנסו למצוא את הלמה, את המשמעות והשליחות בו כמו שאני הצלחתי למצוא, אל תוותרו לעצמכן".

ראלף פגריגן

סמל ראלף פגריגן הוא לוחם בגדוד תבור וגם הוא מצטיין נשיא לשנת 2021. ראלף בן 20, גר בהרצליה יחד עם הוריו ואחיו והוא בוגר תיכון הראשונים.

ראלף התגייס במחזור אוגוסט 2019 לחטיבת החילוץ וההצלה. כאשר סיים את המסלול בהצלחה עלה לפלוגת ראם בגדוד תבור שם מבצע תפקיד כנהג ולוחם מן השורה הראשונה, מגלה אחריות ומסירות לתפקידו ומשמש דוגמה לחבריו למחלקה ולפלוגה. ראלף הינו אדם צנוע וענו בעל יכולות ומקצועיות ברמה גבוהה מאוד. 

סמל ראלף פגריגן נבחר לקבל את הצטיינות הנשיא לאור עבודה קשה ורציפה, על נתינה אין סופית, בגרות ואיתנות. ממלא את תפקידו על הצד הטוב ביותר, רע לחבריו, משקיע ובעל מסירות לתפקידו.  

ראלף מספר: "זו שליחות מבחינתי לשרת בחטיבת החילוץ, חטיבה שמשלבת את ערך השמירה על בטחון המדינה אזרחיה ותושביה, ומצד שני, בחירום יודעת להציל חיים ולקחת חלק בסיוע לעורף". 

לקראת הטקס משתף ראלף: "ההתרגשות בשיאה, גאה לקחת חלק במעמד הזה ומרגיש כי בעל זכות גדולה לשרת כלוחם במדינת ישראל". 

עמי אלקלעי

שני חיילים נוספים מהרצליה זכו כמצטיינים ביחידותיהם. נפתח עם רס"ם עמי אלקלעי, רס"פ פלוגה א' בגדוד 9212 של חטיבה 205, מצטיין מפקד אוגדה 146 לשנת 2021. עמי בן 48, גר בהרצליה, נשוי ואב לשתי בנות.

הוא התגייס לחטיבה 500 של שריון, שהייתה החטיבה האחרונה במיל' של טנקי השוט. כשהחליפו לטנקי מרכבה הגיע עמי להיות רס"פ היחידה, יחד עם המ"פ מאותה הפלוגה. השניים גייסו יחד חיילי מילואים לפלוגת טנקי מרכבה 3. 

עמי מספר: "הקמת הגדוד בתור החייל הכי צעיר בו הייתה חוויה משמעותית מאוד עבורי. לבנות פלוגה יחד עם המ"פ מאפס זו משימה לא קלה, מרגש לראות איך לאורך השנים הפלוגה הזו רצה קדימה".

לפני שנתיים גדוד 9212, בו עמי מתפקד כרס"פ – קיבל מצטיין נשיא. עמי: "אני עושה מילואים משנת 1994. סבא של אשתי, עדיין חי, בן 94, הוא שורד שואה מאושוויץ והקשר שנוצר לי איתו הביא אותי לצאת למסע לפולין יחד עם העבודה שלי לפני חמש שנים. כשהייתי שם, באושוויץ, ראיתי את העדות המוקלטת שלו וביקרתי במקומות שהיה בהם במקביל".

עמי מוסיף: "חשיבות שירות המילואים באה לידי ביטוי במיוחד בימים כאלה בהם אנחנו מנציחים את כוחה של האחדות. פעם בשנה אני 'נעלם' לכמה ימים, ושמח לגלות כל פעם מחדש שרב המשותף על המפריד. במילואים כולם ביחד למען מטרה משותפת וזה לא משנה מי אתה ומאיפה באת".

עמי אלקלעי ורן דיין חיילים מצטיינים יום העצמאות 2021
עמי אלקלעי (משמאל) ורן דיין, עם המפקדת שלו. צילום: דובר צה"ל

רן דיין

חייל מצטיין נוסף הוא סמל רן דיין, טבח בגדוד ברדלס. על תרומתו יוצאת הדופן, המסירות והגדלת הראש, נבחר רן לקבל את אות מצטיין מפקד פיקוד הדרום לשנת 2021.

רן הוא חייל בודד, מתגורר בהרצליה עם סבתו ואינו נמצא בקשר עם הוריו. רן מספר שהתגייס לצבא כנגד כל הסיכויים. הוא גדל בשכונה קשה, ללא כתף תומכת מהמשפחה, באיזור שבו אלימות היא חלק מהשגרה. 

את השכלתו רכש בפנימיות ולמרות שהיה תלמיד קשה סיים את לימודיו עם תעודת בגרות מלאה ובהצטיינות. ״בחיים לא חשבתי שאני בכלל אלמד ואקבל תעודת בגרות. אני הראשון במשפחה שסיים לימודים והראשון שנשאר בצבא," הוא מספר. 

גם בתפקידו כטבח צבאי נתקל רן בקשיים. כשגילה שישרת רחוק מהבית, ליד אילת, היה מתווכח עם המפקדים ומנסה לברוח מהבסיס, אבל לבסוף קיבל את המקצוע וכיום הוא מספר שהוא אוהב את התפקיד ואת האנשים שאיתו, עד כדי הישארות בבסיס מעבר לנדרש על מנת לבשל לחיילים. 

רן: ״אני לא עושה את התפקיד כדי לסמן וי וללכת. אני רוצה לתת מעצמי כדי שיהיה לאנשים שאיתי טוב". 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן