הטקס המרכזי יתקיים הערב בגן בן שפר בהשתתפות 800 אנשים ויועבר בשידור ישיר בעמוד הפייסבוק העירוני. בהרצליה נמשכת המסורת: חולקו עציצים ואגרות למשפחות השכולות וזרים יונחו על קברי החללים ובגינות העירוניות הקרויות על שמם

שרון יונתן

בתמונה: זרים על קברי החללים בשנה שעברה. צילום: באדיבות העירייה

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

עיריית הרצליה מציינת גם השנה את אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. מספר חללי צה"ל בהרצליה עומד כיום על 279 ומספר חללי פעולות האיבה עומד על 28.

עצרת הזיכרון המרכזית באנדרטת הנופלים בגן בן שפר תתקיים הערב (שלישי) בשעה 20:00 בהשתתפות 800 איש; משפחות שכולות, אנשי ונבחרי ציבור, תושבים, נציגי קהילה, נוער וכוחות הביטחון. הטקס ישודר בשידור חי בעמוד הפייסבוק העירוני, ביוטיוב וברדיו הבינתחומי 106.2fm. האירוע יתקיים בהתאם להנחיות התו הסגול.

פעילויות נוספות שעיריית הרצליה, בתי-ספר, בני נוער ומתנדבים יקיימו במהלך יום הזיכרון:

הנחת זרי אבל: 270 זרי אבל יונחו על קברי החללים בבתי העלמין בהרצליה ומחוץ לה. גלגלי אבל בשם עיריית הרצליה יונחו ע"י נציגי הנהלת העיר בבית העלמין הצבאי בקריית שאול, בתיכון חדש, בתיכון הראשונים, בבית הספר ברנדיס, בתיכון היובל ובבית העלמין פינסקר.

הנחת זרים בגינות הנופלים ברחבי העיר: 41 גינות ברחבי העיר קרויות על שם חלל בן העיר. רכזות הקהילה יצרו קשר עם נציגי המשפחות ויגיעו לגינות להניח זרים.

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

פרויקט "חיים בלבבות": תלמידי תיכון היובל מדפיסים מידי שנה את שמותיהם של החללים מהעיר על נרות נשמה. 3,000 נרות יחולקו במרכז העיר ובבתי העלמין לתושבים, 270 נרות יחולקו למשפחות השכולות, 270 יונחו על קברי החללים, 500 נרות יונחו באנדרטת גן בן שפר.

חלוקת עציץ ואגרת למשפחות שכולות: ביום ראשון חילקו כמאה מתנדבים אגרת, עציץ ונר ל- 550 בתים של משפחות שכולות (כולל אלמנות ויתומים).

ראש העירייה משה פדלון אמר: "אנחנו מרכינים את ראשנו בעצב גדול, בהערכה ובאהבה, לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. לנצח נזכור אותם ואת מסירותם, נשמור על מורשתם ונשאב ממקורות הערכים שהניעו אותם בחייהם הקצרים. עיריית הרצליה ניצבת לימין המשפחות השכולות ומסייעת ככל שניתן. אנחנו מלאי הערכה למשפחות השכולות על העוצמה האישית והחוסן הפנימי בהתמודדות היומיומית שלהן עם האובדן הנורא".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן