מדובר ב"חוף הפירצה", הנמצא מדרום לחוף הנפרד ובו יותקנו מתקני משחק לכלבים ומקלחות ייעודיות לכלבים. חוק העזר יובא בקרוב לאישור מועצת העיר

שרון יונתן

צילום: יעל עורי

בשורה טובה לבעלי הכלבים: עיריית הרצליה מייעדת חוף לכלבים וככל הנראה זה יהיה חוף הפירצה, הנמצא דרומית לחוף הנפרד. כזכור, בעלי הכלבים זועמים כבר תקופה ארוכה על כך שהעירייה לא מתירה להם להסתובב עם כלבם בטיילת החוף ומכך שאין אפילו חוף אחד בו יוכלו לשחרר את חיית המחמד האהובה עליהם,

בעיריית הרצליה מדגישים כי מדובר בחוף שאינו מוכרז לרחצה וכי החוף ישולט ושם יוכלו בעלי הכלבים לשחרר את כלבם באופן חופשי. בחוף יותקנו מתקני משחק לכלבים, מקלחות ייחודיות לכלבים ושקיות איסוף צואה. הנושא מצריך תיקון חוק העזר והוא יועבר בקרוב לאישור המועצה. המצב כיום הוא שניתן להיכנס עם הכלבים רק לחוף סידנא עלי אבל גם שם לא לשחררם באופן חופשי.

מעיריית הרצליה נמסר: "עיריית הרצליה פועלת למען בעלי הכלבים בעיר ובעקבות פניות רבות מצד תושבים, בעלי כלבים, זיהתה העירייה כי קיים צורך גדול לאפשר הגעה עם כלבים גם אל שטח חוף הים. העירייה מעוניינת לתקן ולהסדיר את ההוראות של חוק העזר באופן שיאפשר לראש הרשות להפעיל את סמכותו לקבוע אזורים ומועדים שבהם לא תחול החובה להחזיק כלב באמצעות רצועה גם בשטח חוף הים".

 ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר: "הרצליה אוהבת בעלי חיים. אני סבור שגם לכלבים מגיע מרחב מחיה בשטח העירוני. לשמחתי, התברכנו ברצועת חוף ארוכה המאפשרת הקצאת שטח פתוח במיוחד עבורם. במקביל, נמשיך בפעילות פיתוח והקצאת שטחים עבור גינות כלבים בכל רחבי העיר".

מנכ"ל עיריית הרצליה, יהודה בן עזרא, אמר: "עיריית הרצליה מגלה רגישות לנושא הכלבים ודואגת להם ולבעליהם כך שהם יוכלו ליהנות יחד גם בחוף הים. אנחנו כמובן מקפידים שזה ייעשה באופן אחראי וזהיר למען שלומם וביטחונם של כל השוהים בחוף".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן