שלטי חוצות עירוניים קוראים לתושבים לדווח למוקד העירוני במקרה שהכלב של השכן נובח. ליאורה מעוז, בעלת שני כלבים בעיר: "זה נראה כמו ניסיון לגרום לסכסוך שכנים. כלבים נובחים זאת עובדה". העירייה: "הכוונות היו טובות, אך באם מישהו נפגע הרי שאנו מתנצלים"

 

שרון יונתן

"אנחנו לא מבינים מה הייתה מטרת הקמפיין הזה של העירייה", אומרת ליאורה מעוז, תושבת הרצליה ובעלת שני כלבים לאור קמפיין שלטי החוצות (בתמונה) שרץ בעיר בשבועיים האחרונים ובו נכתב בין השאר: "הכלב של השכן לא מפסיק לנבוח? מעתה ניתן לפנות למוקד העירוני".

עורך דין ונוטריון רונן צ'יניאו

מעוז אמרה אתמול ל"שרון און ליין": "אנחנו מקווים שזה להעלות את המודעות לכאב של כלב אבל לא נראה שזאת הכוונה. על פניו זה נראה כמו ניסיון לגרום לסכסוך שכנים כי חוץ מהשלט הזה אין שום דבר שמסביר אחרת. אין מה לעשות, כלבים נובחים, זאת עובדה קיימת, אז מהי הכוונה? כל פעם שכלב נובח, העירייה מצפה שהשכנים יפנו למוקד? לנו, בעלי הכלבים, זה ממש לא מובן. אם יש לי שכן בסכסוך איתי אז הוא יחליט ששני הכלבים מפריעים לו כל פעם שהם נובחים ויתקשר למוקד. בעלי כלבים רבים לא הבינו מה עומד מאחורי השלט הזה".

מעוז מוסיפה: "גם ככה היחס לבעלי כלבים בהרצליה הוא מחפיר, בין השאר האיסור הלא מובן ללכת עם כלב קשור בטיילת החוף. זה פשוט אבסורד. חברה שלי שמה את כלב הפינצ'ר שלה על הברכיים באחת המסעדות שם וחטפה דו"ח. זאת שערורייה. בנוסף, חסרות גינות כלבים בשכונות ויש גינות כלבים שמתוחזקות באופן גרוע מאוד ונלקח מאיתנו החוף שיכולנו לשהות עם הכלבים. הגיע הזמן שהעירייה תתן את דעתה על כך".

מהעירייה נמסר בתגובה: "העיר הרצליה אוהבת כלבים ופועלת רבות לרווחתם ולרווחת בעליהם, הן בקידום בניית גינות כלבים חדשות, רק היום לדוגמא ניתן היתר להקמת גינה בשכונת הרצליה ב', הן בהפעלת כלבייה מהטובות והמתקדמות בישראל, בעריכת פעילויות של ימי אימוץ ועוד. מטרת הקמפיין העירוני הייתה להסביר את שירות הווטצאפ החדש והיעיל של מוקד 106. הקמפיין כלל מספר "סצנות עירוניות" שבעיתן קורה שאנשים פונים לקבל סיוע מהמוקד העירוני: בין אם רעש של שכן בשעות לא סבירות, חתול שנתקע על עץ ויש לחלצו או כלב שאינו מפסיק לנבוח (ואולי הוא במצוקה?). הכוונות היו טובות, אך באם מישהו נפגע הרי שאנו מתנצלים. הקמפיין פורסם במשך כעשרה ימים וכעת הוא מוחלף בקמפיין עירוני חדש בנושא חובת עטיית מסכה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן