תושב רמת השרון הותקף לפני כשנתיים באורח קשה על ידי כלב ענק שלא היה קשור ברצועה. "הכלב תלש חתיכות מירכו של התובע, סיכן את חייו וגרם לו ל-10% נכות תפקודית" – כך נטען בכתב התביעה שהגיש לאחרונה לבית המשפט נגד בעלי הכלב

שרון יונתן

צילום: Canarian, CC BY-SA 4.0, באמצעות ויקישיתוף

תושב רמת השרון הותקף באכזריות על ידי כלב ענק מסוג "דוג דה בורדו" (מסטיף צרפתי, כדוגמת הכלב שבתמונה), אשר הפיל אותו ארצה ותלש בפראות חתיכות בשר מירכו, עד כדי סיכון חייו – כך עולה מכתב תביעה שהגיש לאחרונה לבית משפט השלום בתל אביב נגד בעלי הכלב התוקף.

המקרה אירע לפני כשנתיים, ב-28 בספטמבר 2018 בשעות הבוקר, כאשר עו"ד יונתן אהרונסון מרמת השרון, אז בן 55, יצא לריצה בשדות רמת השרון מלווה בכלבו. כשהגיע לחורשה הסמוכה לרחוב קהילת וילנה, בחלקה המערבי של העיר, הבחין בשני כלבים משוחררים וחסרי רסן, המתקרבים לכיוונו ולכיוון כלבו, מכיוון מערב, כשמאחוריהם הולכת במרחק כמה מטרים, בעלת הכלבים. הכלב התוקף וכלבו של אהרונסון התקרבו זה לזה ורחרחו זה את זה, מבלי שנבחו זה על זה ומבלי שהיה כל סימן לעוינות ביניהם.

אהרונסון התקרב לשני הכלבים וקשר את כלבו ברצועה, וזאת על מנת להמשיך עימו לכיוון מערב מחוץ לחורשה. מתוך כתב התביעה שהוגש באמצעות עו"ד שושי נרי: "ברגע שהתובע ניגש לכלבו על מנת לקשור אותו – התנפל עליו הכלב התוקף בעוצמה ובפראות רבה ועם כל כובד משקלו, הטיח את התובע לארץ על גבו, נשך באכזריות את ירכו הימנית ולמול עיניו ממש של התובע, קרע ותלש חתיכות מתוך ירכו של התובע".

אהרונסון הובהל בדחיפות לחדר המיון בבית החולים "איכילוב", שם אובחן כסובל מקרע עמוק ופתוח בירך, סמוך לעורק הראשי, פגיעה שעלולה הייתה לסכן את חייו. בעקבות הפגיעה נגרמה לו נכות תפקודית בשיעור 10%, על פי חוות דעת רפואית שצורפה לתביעה, וכן להפסדי השתכרות ונזקים נוספים.

הנתבעים הם בעלי הכלב, גם תושבי רמת השרון, אשר לטענת התובע פעלו בפזיזות וברשלנות רבתי בכך שאיפשרו לכלב להסתובב ללא רצועה, כנדרש בחוק במיוחד כשמדובר בכלב ענק מסוג "דוג בה בורדו", המגיע למשקל 70 ק"ג, וגובה 70 ס"מ ולאור העובדה שדווח בעולם על מספר מקרים קשים במיוחד, בהם כלבים מסוג זה תקפו ואף טרפו למוות בני אדם.

מהתביעה עולה עוד שמספר מדינות, בהן צרפת, קבעו שכל כלבי המסטיף, ובכלל זה כלבים מסוג זה שתקף, הינם "כלבים מסוכנים" שאין להחזיקם בלא רישיון מיוחד ובלא להפעיל אמצעים מיוחדים למניעת תקיפה על ידם.

מכתב התביעה עולה עוד כי הכלב התוקף עבר לפני אימוצו התעללות קשה וכי ידוע ש"כלבים שעברו התעללות סובלים במקרים רבים מבעיות התנהגות קשות, הנובעות מחרדות ופחד ואינם צפויים בהתנהגותם", עובדה שחייבה במיוחד זהירות מיוחדת וקשירת הכלב כדי למנוע ממנו לתקוף. התובע טוען כי למעט משלוח פרטי הכלב והבעלים, כל פניותיו לנתבעים, לא נענו. טרם הוגש כתב הגנה. בעלי הכלב סירבו להגיב לכתבה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן