כך אומר ירון טל, ראש שבט הצופים "סער" ברמת השרון, לנוכח העובדה שהורים רבים עדיין לא שילמו את דמי החבר עבור פעילות ילדיהם לשנה הפעילות שהחלה לפני כשלושה חודשים. טל מתריע: "זוהי קריאת השכמה. ללא תשלום דמי חבר, המשך הפעילות השנה מוטל בספק"

שרון יונתן

הקורונה, כך מתברר, שינתה הרבה סדרי עולם ולא פסחה על שני שבטי הצופים ברמת השרון, סער ונווה מגן. בשל החלטות הממשלה והקבינט הפעילות הפרונטלית של כל תנועות הנוער בארץ הופסקה מאז חודש אוקטובר. כעת מתברר, כי בשל העובדה, שמרבית פעילות הצופים עברה להתקיים בזום (בתמונה) ובדיגיטל, הורים רבים לא ממהרים לרשום את ילדיהם ולשלם את דמי החבר המוזלים, שעומדים על 590 שקלים לשנה לעומת 710 שקלים, כפי שהיה לפני הקורונה.

קיץ מוגזם בהרצליה יולי אוגוסט 2022. לחץ לכל האירועים בעיר

ירון טל, ראש שבט סער, הפועל בימים כתיקונם בפארק הנצח, מציין, כי השבט מונה כ- 1100 חניכים, אך עד כה אחוזי ההרשמה נמוכים ביותר ולא תואמים את ההשתתפות המרשימה של הילדים בפעילות שהשבטים מקיימים גם ובמיוחד בעת הזו. טל מציין, כי הבעיה קיימת גם בשבט נווה מגן, בו כמות החניכים היא דומה וההרשמה מאד נמוכה.

טל מסביר: "הפעילות בצופים מעולם לא פסקה, היא נמשכת כל הזמן ומותאמת לצו השעה, במסגרת הזום וכן בהתנדבויות שונות באיסוף ביגוד ומזון לנזקקים, בסיוע לאוכלוסייה המבוגרת בעיר, במארז סלי מזון ובסיוע לקהילה בשיתוף עם העיריה ככל שניתן ועל פי ההנחיות. כיום הגענו למצב, שאם ההורים לא ישלמו את דמי החבר השנתיים יהיה לנו מאוד קשה להמשיך את הפעילות בשבט. בחלוקה לחודשים, דמי החבר עומדים על כ- 55 שקלים בחודש והילדים מקבלים פעילות ערכית וחינוכית ענפה. טעות נפוצה היא לחשוב שהפעלת השבט בזום לא עולה כסף. זה פשוט לא נכון. השבטים פועלים עם מינימום כוח אדם, אולם הפעילות עדיין מחייבת ליווי, פיקוח וניהול וכן עלויות שוטפות ההכרחיות לשם תפעול השבט בשוטף ולשם המשך קיום הפעילות הצופית בעיר, גם ביום שאחרי משבר הקורונה".

טל מוסיף: "גם שיתופי הפעולה, הסיוע לקהילה והפעילות ההתנדבותית שהשבטים מקיימים כרוכה בתפעול וליווי שוטף ואלה עולים כסף. אמנם העירייה מעבירה תמיכה כספית לפעילות השבטים בעיר, דבר שאינו מובן מאליו בטח ובטח בעת הזו ועל כך תודתנו, אולם חשוב להבין שבלי תשלומי ההורים, המהווים את המקור הכספי העיקרי למימון פעילות השבטים, יהיה קשה עד כמעט בלתי אפשרי להמשיך ולקיים את הפעילות השנה. אני וחבריי לדרג המתנדב, אמנם פועלים בהתנדבות אך איננו יכולים להפעיל את השבט לבד. אנחנו תנועת נוער חינוכית ולא רוצים להגיע למקום הזה שנמנע מילד פעילות, רק כי הוריו לא שילמו דמי חבר. אם יש קושי לשלם על רקע מצב כלכלי – גם לזה קיים פתרון".

טל קורא להורים להתעורר לפני שיהיה מאוחר מדי: "זוהי קריאת השכמה, אם חשוב לכם לשמור על פעילות הצופים ועל הערכים שדור העתיד שלנו מקבל, גם ובמיוחד בימים מורכבים אלה, אנו קוראים לכם לרשום את ילדיכם לצופים. אני סומך עליכם שתיענו לקריאתי ומקווה, כי נשוב לפעילות פרונטלית מלאה בהקדם".

הצופים רמת השרון
פעילות התנדבותית של חניכי הצופים ברמת השרון: בסכנת סגירה?

.

גרים בשרון? תהיו היפר לוקאליים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן