תנו הרבה כבוד לסמ"ר יהודה רייך, לוחם גולני מהרצליה, שגדל כחרדי, אבל הגשים חלום והתגייס ליחידה קרבית. השבוע הוא נכלל בין החיילים שנבחרו כמצטייני נשיא המדינה. שאפו ענק!

שרון יונתן

בתמונה: יהודה רייך. צילום: דובר צה"ל

מצטיין נשיא המדינה נוסף מהרצליה לשנת 2021: לפני שלושה ימים פרסמנו על ארבעה חיילים מצטיינים מהרצליה, שניים מהם מצטייני נשיא המדינה, והיום אנו נותנים זרקור לסמ"ר יהודה רייך, שזכה גם הוא לכבוד ששמור למעטים בלבד.

יהודה, לוחם בחטיבת גולני המתגורר בהרצליה, הגיע ממשפחה חרדית אדוקה, אך בשלב מסוים בחיים החליט לשנות מסלול. מאחר שביקש לצאת מהמצב שבו הוא נמצא, הגיע לבית לחיילים בודדים ופגש שם עובדת סוציאלית שדרבנה בו להתגייס וכך להשתקם. הבעיה הייתה שבגיל 18 על מנת לאפשר לו פטור הציגו אותו בני משפחתו כמשוגע, מה שיצר בעיות בירוקרטיות מול צה"ל.

יהודה התגייס לבסיס חוות השומר שאליו מגיעים חיילים ללא מוטיבציה וחיילים בעלי עבר מורכב ולאחר כחצי שנה הצליח בזכות השאיפה הרצון והיכולות לחטיבת גולני.

יהודה נבחר לקבל את אות מצטיין הנשיא בזכות הדרך שעבר, על אף שלא ויתר לעצמו, על המסירות ושירות משמעותי ועל מאמציו למלא את תפקידו על הצד הטוב ביותר. מפקדיו מספרים בגאווה על מקצועיותו ופעולותיו.

יהודה מספר: "אני מאושר לשרת בחטיבת גולני, אני כל כך אוהב את מה שאני עושה. גולני זה הדבר הכי מדהים שיכולתי לבקש. לא ידעתי בכלל מה זה גולני כילד, אבל בתוך חודשים הפכתי לגולנצ'יק שרוף שגאה ללכת עם עץ על הכתף. זו הייתה הבחירה הכי טובה שעשיתי בחיים שלי".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן