תכירו את סגן יונתן שועלי וסגן ג' מהרצליה שסיימו ביום רביעי האחרון את קורס החובלים היוקרתי, הנמשך כשנתיים וחצי. אנחנו מצדיעים להם!

שרון יונתן

צילומים: באדיבות דובר צה"ל

שני קצינים מהרצליה נכללים בין 34 בוגרי קורס חובלים מספר 142 שהגיע לסיומו ביום רביעי האחרון.

הקורס, המכשיר את הקצינים הלוחמים של זרוע הים, אורך שנתיים וחמישה חודשים, במהלכם הצוערים והצוערות רוכשים ידע מקצועי במערכות לחימה טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם, לומדים תואר אקדמי במדעי המדינה באוניברסיטת חיפה ואף עושים רשיון ׳סקיפר׳ (משיט 30).

קורס החובלים היוקרתי בנוי מחמישה שלבים, הדורשים מהצוער חתירה תמידית למצוינות, כושר גופני ברמה גבוהה, יכולות פיקוד ומנהיגות ויכולת חשיבה חדשנית ויצירתית. הקורס יוצא לדרך אחרי טירונות בסיסית בבה"ד זרוע הים.

מבין 34 המסיימים שעמדו על רחבת המסדרים, היה גם סגן יונתן שועלי (בתמונה למעלה), בן 22 מהרצליה. יונתן למד בתיכון 'היובל' והרחיב מגמת ביוטכנולוגיה. הוא אוהב להפליג, לרכב על אופניים ולטייל עם חברים. במהלך התיכון היה פעיל בתנועת הנוער 'צופי ים' ושימש כמדריך ורכז. בסיום התיכון יצא יונתן לשנת שירות דרך התנועה והיה אחראי על שבט צופי ים בעיר בת ים. 

יונתן ידע תמיד שהוא רוצה להגיע לקורס חובלים: "כנער הייתי מפליג הרבה ומעביר המון זמן בים, גם הקשר בין צופי ים וזרוע הים מאוד קרוב. לוקחים אותנו לסיורים והדרכות והפלגות איתם. קיבלתי זימון לגיבוש חובלים, והיה לי ברור שאני אלך לנסות". 

יונתן מספר שאת האתגרים בקורס הוא עבר בזכות התמיכה מהחברים. "פגשתי פה חברים שלא הייתי פוגש בדרך אחרת, אנשים מדהימים שהפכו לחברים הכי טובים שלי. גם שסוגרים 35 ימים ביחד, אחרי יום בבית אני כבר מתגעגע". כאמור, ביום רביעי סיים סגן יונתן את הקורס ועכשיו מתחילה דרכו כמפקד בזרוע הים. 

סגן ג' מהרצליה במגמת צוללות

בין מסיימי הקורס נכלל גם סגן ג', בן 21 מהרצליה. בלימודיו בתיכון הרחיב מגמות מדעי המחשב, סייבר, פסיכולוגיה ולימודי מגדר. בזמנו החופשי הוא אוהב לרוץ, לכתוב ואף שיחק כדורסל באופן מקצועי.

ג' הדריך בצופים וגם לקח חלק במסלול לפיתוח מנהיגות של ארגון 'lead'. עם סיום התיכון עשה שנת שירות בתנועת 'השומר החדש', בה מסייעים לחקלאים ועובדים בחקלאות, לומדים, שומרים, וגרים במצפים חקלאיים הממוקמים בקיבוצים ובמושבים.

סגן ג. מהרצליה. בוגר קורס חובלים 142 במגמת צוללות
סגן ג' מהרצליה. מגמת צוללות

ג' נמצא במגמת צוללות ומעיד שעבורו קורס חובלים הוא מקום עם שילוב האידיאלי בין פיקוד ועבודה עם אנשים לטכנולוגיה ומבצעיות. במהלך הקורס טס ג' לאנאפוליס במסגרת שיתוף פעולה עם האקדמיה הימית של חיל הים האמריקאי (USNA). לאחר שלושה חודשים בשליחות חזר מוקדם מהצפוי בגלל נגיף הקורונה, אך המשיך את הלימודים בזום. במסגרת שיתוף הפעולה פגש מפקדים מציים ברחבי העולם. "תחושת השליחות והגאווה במדינה ובחייל מתעצמת עם ההבנה שהאחריות לייצוג המדינה מוטלת על כתפיך", הוא אומר.

ביום רביעי סיים סגן ג' את הקורס ועכשיו מתחילה דרכו כמפקד בזרוע הים. סבא של ג' היה צוללן בצוללת הראשונה של זרוע הים, אח"י תנין. בסיום הטקס סבו העניק לו את סיכת הצוללן שהייתה שייכת לו.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן