ההפגנות נגד המהפכה המשפטית שמקדמת הממשלה נמשכו גם אתמול (שבת, 18.3) בכל רחבי השרון, תוך עלייה באלימות כלפי מפגינים: במהלך ההפגנה בהרצליה נהג דרס עם רכבו את רגלו של מפגין שהשתתף בצעדה ברחוב בן גוריון (צפו בווידאו של רגע המעצר). לדברי המוחים לאחר מכן הנהג יצא מרכבו – ותקף את המפגינים. המשטרה עצרה את הנהג, תושב העיר בן 57, לחקירה. המפגין שנדרס נפצע קל ופונה על ידי מד"א.

להפגנה שנערכה בכיכר העיר בכפר סבא הגיעו לא פחות מ- 27,000 איש.

כ-15 אלף איש הגיעו להפגנה שנערכה ברחבה שמול עיריית הרצליה, שם נאמו בין השאר שר הביטחון לשעבר ח"כ בני גנץ  ופרופ' אוריאל רייכמן, הנשיא המייסד ויו"ר הדירקטוריון של אוניברסיטת רייכמן שאמר בנאומו: "המהפכה הציונית הייתה מהפכה כנגד שלטון הרבנים וכנגד ההשלמה עם הגורל היהודי עד בוא המשיח. מדינת ישראל לא קמה בידי שמיים אלא מכוח המעשה ומכוח מסירות הרבים עד כלות. מדינת ישראל כמדינה יהודית לאומית ומוסרית, ועל פי הגדרתה העצמית בהכרזת העצמאות הגיעה להישגי ענק", אמר רייכמן.

הוא הוסיף: "כל ההישגים האלה מאוימים היום על ידי מהפכת נגד, הנישאת על גבי אידיאולוגיה רבנית משיחית. מנהיגיה פועלים באסטרטגיה דמוית פשיטה צבאית, ומטרתם לכונן דמוקטטורה נוסח אורבן בהונגריה, וסופה בסוג מדינת הלכה נוסח ארדואן בטורקיה. שלא יהיה ספק, במסע הזה ישראל לא תשרוד. אנחנו עומדים כאן היום לצד רבבות מאזרחי המדינה, כחומה אחרונה המגנה על מהותה המקורית ודרכה הדמוקרטית של מדינת היהודים. נעשה כל מה שמתחייב, לא נוותר ולא נרפה, עד שתוסר מאיתנו חרפת תוכנית הממשלה הנוכחית".

הזמר יהלי סובול שר את "אין לי ארץ אחרת" לצידה של אליענה חיות בת ה-13. אליענה הייתה אמורה לשיר לפני מספר ימים בכנס יוזמות חינוכיות בגליל, אך הופעתה בוטלה מסיבות של שירת נשים.

רגע המעצר של הנהג הפוגע. צילום: תל אביב אונלייןרגע המעצר של הנהג הפוגע בהרצליה. צילום: שרון אונליין

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

להפגנה שנערכה ברחבה מול בית יד לבנים ברעננה הגיעו כ-10 אלף איש. עו"ד ד"ר אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון אמר בהפגנה: "על הערכים הדמוקרטים ליברלים שלנו אנחנו לעולם לא נתפשר. על מבנה המשטר הדמוקרטי שלנו אנחנו לעולם לא נוותר. על כללי משחק נוקשים וברורים לשיטת המשטר שלנו אנחנו לעולם לא נמצמץ. על מגילת זכויות האדם שלנו אנחנו לעולם נמשיך להילחם ולהיאבק. עם עבריינים, עם אנרכיסטים ועם טרוריסטים, אנחנו לעולם לא ננהל מו"מ, בשום תנאי ובשום אופן".

להפגנה שנערכה בכיכר העצמאות ברמת השרון התייצבו כ-4,000 מפגינים ביניהם גם הזמרת הוותיקה חווה אלברשטיין והשר לשעבר, מאיר שטרית.

הפגנה נגד המהפכה המשפטית ברמת השרון. 18.03.2023. צילום: שי קוריאנסקי

הפגנה ברמת השרון. צילום: שי קוריאנסקי

מאיר שטרית ולימור גיבשטיין מפגינים בברמת השרון. צילום: פרטי

מאיר שטרית ולימור גיבשטיין מפגינים בברמת השרון. צילום: פרטי

עמית אסא והבנות ברמת השרון. הפגנה נגד המהפכה המשפטית

עמית אסא והבנות ברמת השרון. צילום: פרטי

עידו ועדי לוינסו מפגינים ברמת השרון. צילום פרטי

עידו ועדי לוינסו מפגינים ברמת השרון. צילום פרטי

בהפגנה שהתקיימה ברחבת הספרייה העירונית בהוד השרון לקחו חלק כ-6,500 איש.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן