השבוע נערך פרויקט "מעלים זיכרון" של Meta בישראל וארגון לתת, שמחבר את הדור הצעיר לעדויות ניצולי השואה דרך האינסטגרם. במסגרת הפרויקט נשבר שיא התרומות של הפרויקט וגויסו כ-650,000 שקלים עבור ניצולי שואה החיים מתחת לקו העוני, באמצעות ארגון לתת. הפרויקט נחשף השנה ליותר מ-6 מיליון אנשים בישראל ומחוצה לה, בעוד שסרטוני ה-Reels שעלו בחשבונות האינסטגרם של 22 המשתתפים בפרויקט זכו ליותר מ-1.7 מיליון צפיות תוך 24 שעות בלבד.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

הפרויקט העניק במה לגבורה של ניצולי השואה במציאות בה העדויות מתמעטות משנה לשנה, וקרא לתמוך בניצולי השואה שחיים בעוני ובבדידות. במסגרת הפרויקט הגיעו הידוענים לסדרת מפגשים עם הניצולים, תיעדו את המפגשים דרך הטלפון הנייד ושיתפו אותם בחשבונות האינסטגרם שלהם במהלך ערב יום השואה, כדי לתת חשיפה משמעותית לסיפוריהם ולהעלות את המודעות לחשיבות זיכרון השואה. הפרויקט יצא לדרך זו השנה השלישית בהשתתפות 22 משפיענים ויוצרי תוכן, שלקחו חלק במפגשים עם ניצולי השואה. בין המשתתפים השנה (לפי סדר א'-ב') – יעל אודם, נוי אייזן, חן אמסלם, לינוי אשרם, ישראל בידור, שלי בן יוסף, דנה גרוצקי, שביט ויזל, איילת זורר, דנה זרמון, שחר טבוך, עומר ירדני, סטפן לגר, אילנית לוי, עומר מילר, אורלי מירקין, טיילור מלכוב, עומר נודלמן, טליה עובדיה, שירן קדר מילר, אלירז שדה.

לצידם השתתפו ניצולי שואה מרחבי הארץ, חלקם נתמכי "סיוע לחיים" של ארגון לתת. בהם ניצול השואה טומי שחם, תושב העיר הרצליה, שנפגש עם יוצרת התוכן טליה עובדיה.

עדי סופר תאני, מנכ"לית Meta בישראל ציינה: "בשנים האחרונות התבהר לנו שהנצחת השואה בקרב הדור הצעיר חייבת לעבור שינוי – וכך נולד פרויקט ״מעלים זיכרון״, שמנגיש את זיכרון השואה לבני נוער בצורה שונה מזו שהם נחשפים אליה בבית הספר או בטקסים הממלכתיים. התוצאה, כמדי שנה, הייתה מפגש בין-דורי עוצמתי, שמאפשר הצצה אינטימית וכנה לסיפורי הגבורה הבלתי נתפסים של ניצולי השואה, ויחד עם זאת מניע לפעולה למענם, באמצעות הכוח האדיר של הרשתות החברתיות".

ערן וינטרוב, מנכ"ל לתת: ״החיבור בין Meta בישראל, יוצרי התוכן, ארגון לתת ושורדי השואה, מאפשר להנגיש את הזיכרון לבני הנוער, להעלות את המודעות לנושא ולגייס את תמיכת הציבור הרחב בסיוע לניצולים החיים בעוני ובמחסור. כשהעדות הופכת ל"סטורי״ והמציאות משתקפת ב-Reels, כל אחד ואחת יכולים למצוא את נקודת החיבור לזיכרון הקולקטיבי, לזהות ולערכים שאנחנו צריכים לאמץ, כדי לחזק את החוסן החברתי שלנו״.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן