עיריית כפר סבא, המציינת השנה את יום הולדת ה-120, קיימה חגיגת יום הולדת מיוחדת במינה – לתושבות ותושבים ותיקים בעיר, החוגגים השנה 100 שנים ומעלה להולדתם.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

בין החוגגים ניתן למצוא את מרסל מרקוביץ', יליד העיר טולצ'אה שברומניה ששרד את מחנה טרנסניסטריה אליו הגיע ממחנה עבודה בעיר גלץ. בשנת 1951 הצטרף לארגון הציוני גורדוניה ועלה לארץ בשנת 1953 עם אשתו אסתר ובתו, כאן נולדה בתו השנייה, חמשת נכדיו ושני ניניו. במשך שנים רבות התנדב מרסל בקהילה, סייע לשורדי שואה רבים במיצוי זכויותיהם וקבלת פיצויים מגרמניה וסייע רבות לנזקקים בחלוקת סלי מזון – התנדבות אותה ביצע עד לפני כחמש שנים.

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בכפר סבא מתגוררים 21 תושבות ותושבים המציינים השנה את יום הולדתם ה-100, ו-30 תושבות ותושבים החוגגים השנה מעל 100 שנים.

ראש העירייה סער עם אחת מוותיקות העיר. צילום: אלון לוין, עיריית כפר סבא

ראש העירייה סער עם אחת מוותיקות העיר. צילום: אלון לוין, עיריית כפר סבא

חגיגות יום ההולדת המרגשות בהובלת אגף קהילה וחברה התקיימו במרכז הנוער העירוני, במעמד ראש העירייה רפי סער, חברות וחברי מועצת העיר, בני משפחה ובנות ובני נוער- שהובילו את הערב כחלק מפעילות לקידום הקשר הרב דורי – אותו מקדמת העירייה בתחומים שונים למען חיבור בין הדור הצעיר לבין הדור הוותיק בכפר סבא.

ראש העיר, רפי סער: "התרגשתי במיוחד לחגוג עם התושבים הוותיקים שלנו את ימי הולדתם, לראות את הנוער הנפלא שלנו לצד מי שייסדו ובנו את הארץ ואת העיר, ולשמוח בשמחתם. בכפר סבא אנו מוקירים את ותיקות וותיקי העיר, את המורשת שיצרו עבורנו, את הערכים שהנחילו לנו ואת העתיד שבנו עבורנו".

חבר המועצה ומחזיק תיק קהילה וחברה, אמיר קולמן: "אין דבר יפה יותר מלראות את בני הנוער שלנו מתחברים עם ותיקי העיר. הפעילות המשותפת בין הדורות מאפיינת כל כך את כפר סבא – עיר ותיקה עם רוח צעירה, עיר המוקירה כבוד ותודה לדור המייסדים ולא שוכחת את עברה".

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן