כחלק מפעילותה המקצועית לטובת שיפור רווחת תושבי העיר, נוקטת עיריית כפר סבא בשיתופי פעולה בין הגורמים המקצועיים המרכיבים אותה. והפעם: שיתוף פעולה בין אגף הביטחון, אגף הקיימות והחדשנות וסיירת השכונות המערביות שהובילו יחדיו לפתיחת קורס תיקון אופניים לטובת בחירת המתנדבים.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

קורס תיקון האופניים הועבר על ידי ליל"א, צוות מכונאיות המלמדות תיקון אופניים בסביבה בטוחה ותומכת. רכיבה על אופניים ועידודה הן חלק חשוב ומשמעותי בתהליך הפחתת התחבורה ברחבי העיר, התורמת להתמודדות עם משבר האקלים.

קורס תיקון אופניים למתנדבים . צילום: דוברות עיריית כפר סבא

קורס תיקון אופניים למתנדבים . צילום: דוברות עיריית כפר סבא

חברי סיירת המערביות ביצעו את הקורס במרכז הקיימות הייחודי העירוני קיפו"ד, וזכו במסגרתו גם לתדריך בנושאי עיר ירוקה וקיימות. במהלך הקורס, למדו המתנדבים כיצד לטפל בתקלות אופניים שנחשבות שכיחות ובכאלה מורכבות יותר, כשמטרת העל היא עידוד השימוש בתחבורה ירוקה.

סיירת המערביות היא קבוצת מתנדבים של השכונות המערביות של כפר סבא הכוללת את השכונות: השכונה הירוקה, שכונת ותיקים, שכונת עליה ושכונת סביוני הכפר הנמצאות במערב העיר. בני הסיירת מסיירים בכל ערב ברחבי מערב כפר סבא ותורמים להגברת הביטחון של תושבי העיר. יש לציין כי סיירת המערביות היא קבוצת מתנדבים אשר מתמחה בהתערבות באירועים מיוחדים, לדוגמא, אירוע נעדר שבו מנצלים המתנדבים את היכרותם הקרובה עם הגזרה.

קורס תיקון אופניים למתנדבים . צילום: דוברות עיריית כפר סבא

קורס תיקון אופניים למתנדבים . צילום: דוברות עיריית כפר סבא

הסיור כפוף לאגף הביטחון של עיריית כפר סבא ועורך עימו שיתופי פעולה מרובים תוך שהוא נהנה מתמיכתו והדרכתו.

מנהלת אגף קיימות וחדשנות, תמי קצבורג נבנצל: "אני שמחה על ההזדמנות שהייתה לנו להעניק למתנדבים יכולות טכניות שימושיות עם כלים שיסייעו להם בעתיד ויבטיחו שיהיו תלויים בגורמים חיצוניים קצת פחות, כשזה נוגע לתיקון תקלות אפניים. המון תודה למכונאיות המקצועיות של ליל״א. ככל שנטיב לבחור יותר ברכיבה על אפניים כך נטיב לשמור יותר על הסביבה״.

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

מנהל אגף הביטחון בעיריית כפר סבא נועם בן יהודה: "לא רק שהמתנדבים שלנו זכו ללמוד מהמכונאיות הטובות ביותר בקורס, הם גם זכו לעשות את הקורס במקום הכי ייחודי בעיר וללמוד על הפעילות העירונית המתקיימת בקיפו״ד. עכשיו מתנדבי הסיור שלנו יוכלו לשמור על רמת ניידות גבוהה ולפעול בעיר תוך שהם יודעים להעניק סיוע בתיקון אופניים למי שזקוק לכך״.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן