ענת קורן-דרור, עובדת כרכזת נגישות באוניברסיטת תל אביב, גרה ברחוב האשל בשכונת נוף ים בהרצליה, מכהנת כיו"ר ועד נוף ים ומרכזת בהתנדבות את משמר השכונה במערב הרצליה.

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

איך הגעת לשכונת נוף ים?

"נולדתי בשכונה ונשארתי בה, כאן גדלו ולמדו גם ילדי. יש בה עדיין משהו מהשכונה של ילדותנו – יחסי שכנות טובים, מעורבות חברתית והרבה רצון לעזרה הדדית. תחושה של קהילה אכפתית".

ספרי על הפעילות שלך במשמר השכונה

"אני מרכזת את פעילות משמר השכונה במערב הרצליה ומאמינה שיש לה חשיבות רבה. אמנם אנחנו לא תופסים גנבים ומצמידים אותם לקיר עם ידיים קשורות מאחרי הגב, אבל אנחנו בהחלט מאמינים שעצם הנוכחות שלנו מהווה איזושהי הרתעה. המשמרות מתבצעות ברכב של העירייה עם אורות מהבהבים שנראים מרחוק ואנחנו מקווים שמי שמתכנן באותו רגע לפרוץ לבית או לרכב ורואה אותנו יחשוב פעמיים ואולי הצלחנו למנוע את הפריצה.

"כל משמרת מתחילה בתדרוך של לירן מזכרת, האחראי על משמרות השכונה בעירייה, אשר מעדכן את המתנדבים במה שקורה בגזרתם ונותן דגשים רלוונטיים לאותו ערב. יש לנו מכשירי קשר ותקשורת ישירה ומידית עם המוקד במקרה הצורך כול מה שנראה לנו חשוד מדווח ומטופל.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

"באותה הזדמנות אנחנו רואים גם מפגעים שונים (חוט חשמל שנפל, עץ שקרס, בור בכביש וכו') וגם עליהם אנחנו מדווחים.

"מאוד חשוב לנו להגדיל את מספר המתנדבים (כולל מתנדבות, כמובן), מה שמאפשר להגדיל את כמות המשמרות. המתנדבים מתבקשים לצאת למשמרת אחת בת שלוש שעות בחודש, ויש גם מי שמתנדבים פעמיים בחודש. לדעתי, שלוש שעות בחודש לטובת הביטחון בשכונה הן לא משהו מוגזם שקשה לעמוד בו והסטטיסטיקה שנערכת על ידי העיריה מלמדת שבמקומות בהם יש משמר שכונה פעיל מספר העבירות הפליליות באופן משמעותי יותר קטן. אנחנו קוראים לתושבי מערב הרצליה להקדיש ערב אחד בחודש להגברת הבטחון באזורנו".

ענת קורן-דרור. צילום: פרטי

ענת קורן-דרור. צילום: פרטי

ספרי על התנדבויות נוספות שלך

"בנוסף למשמר השכונה, אני מתנדבת כחובשת באיחוד הצלה וגם מרכזת מטעם הארגון את פרויקט 'תן כבוד' בהרצליה, בו חובשים מבקרים אצל תושבים קשישים פעם בשבוע. מטרת הפרויקט – להפיג את בדידותו של הקשיש על ידי שיחה והתעניינות בשלומו ובאותה הזדמנות גם לבדוק את המדדים הבסיסיים ולדווח לגורמים המקצועיים במקרה הצורך. החיבור בין החובשים לתושבים הקשישים נעשה בתיאום עם העירייה.

"כמו כן אני יו"ר ועד נוף ים ואנו עושים מאמצים רבים לטפל בכל מה שקשור לשכונה ולרווחת התושבים. ועד השכונה אחראי גם לבית הכנסת המרכזי בשכונה, אותו אנחנו מאוד מעוניינים להפוך למרכז לתרבות יהודית ומקווים להיענות מצד התושבים. נשמח לקבל מתושבי השכונה נושאים אשר לדעתם יש לטפל בהם כדי לשפר את איכות חיינו. מכיוון שנולדתי וגדלתי בנוף ים, חשובה לי איכות החיים בשכונה על כל היבטיה, החל ביחסי שכנות טובים, התחשבות, סובלנות ורצון לעזרה הדדית ולמעורבות וכלה בשמירה על הניקיון ועל השקט".

ענת קורן-דרור. צילום: פרטי

ענת קורן-דרור. צילום: פרטי


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן